Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 2000 m2 földön van értelme...

2000 m2 földön van értelme gyümölcsösnek?

Figyelt kérdés
Mennyi pálinkát lehetne termelni ekkora területen ha szilvát termesztenék vagy más gyümölcsöt? Vagy ha nem pálinka, hanem szimplán valami fa gyümölcse, el lehetne adni majd értelmes összegért az ekkora területen termő gyümölcsöt? Mert közben gondolkodom azon is eladjam a telket. Nem tudom megérné e megtartani.
2021. szept. 28. 07:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
A kertészeti és mezőgazdasági munka nagyon fárasztó. Ekkora terület saját ellátásra csak akkor alkalmas, ha zöldséges rész is van benne, tisztességes karbantartás azonban napi rendszerességgel is igénybe vehet (felszereltségtől függően) akár napi 6 órát is. Olyan zöldséget meg gyümölcsöt nem éri meg termeszteni, amit egyébként nagyüzemek hektáros területeken gépesítéssel és vegyszerezéssel tonnaszámra állítanak elő.
2021. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
Azzal is számolj, hogy a gyümölcsfák sokára teremnek, és az elején még nagyon keveset . De addig is művelni kell a területet, gondozni a fákat. Hagyományos térállással kb 100 fát tudsz ültetni, intenzív termesztéssel, csepegtető öntözéssel, közel ültetve egymáshoz a fákat akár 500 db fát, támrendszerrel. De én gondolkodnék másban is a hagyományos gyümölcsfákon kívül is. Pl bodza, fekete berkenye, homoktövis,Goji bogyó, vagy szamóca, esetleg bogyósok, szeder/málna, ha viszonylag enyhe a hőmérséklet télen a vidéken, megpróbálkoznék fügével, de a csemegeszőlőt sem vetném el mint lehetőséget.
2021. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Miért is kéne számla nélkül árulni bármilyen terményt? Nyugtát, számlát adhatsz őstermelőként, hihetetlen, milyen kevesen tudják ezt, akinek kertje van.


Őstermelőit kiváltod, évi ~1 millió forintig adómentes a bevételed, ami a termények eladásából származik. Az összbevételből levonod a kertre költött összeget, úgy kell lennie 1 millió alatt.


Össz-vissz évi 2000 ft a kamarai tagdíj, amibe kerül egy őstermelői státusz. Valamint 2 kör két hatóságnál. Ennyit miért is nem ér meg sokaknak? Érthetetlen.

2021. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
Tegyél bele bogyós gyümölcsöt, már jövőre teremni fog akár málna, akár szeder, de lehet szamóca is. A málna lehet folytontermő is, aranyárban mérték idén is, 3000 ft/kiló.
2021. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
Csak azert se teszik at kertbe...
2021. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom miért lettem 0%-ra pontozva! Ha eladja a földjét, akkor bukja a hasznot, bukja a föld árát (ezek évről évre drágulnak), plusz ha van egy kis esze, akkor bejelenti magát őstermelőnek, amivel egy rakás kedvezményre jogosult az államilag szabályozott területeken. Az a lényeg, hogy a föld nagy része az ő tulajdonában maradjon, hogy a tudta nélkül a többi tulajdonos ne tehessen akármit a földjével! Neki gazdálkodnia sem kell rajta, mert majd gazdálkodik a másik rajta, viszont abból jogosult a bevételre. Szerintem ez a legjobb, amit tenni lehet, ha valaki nem tud mit csinálni a földjével! De tudom, a magyar ember irigy, mert "nulla munkából" gazdagodik meg. Hát akkor csak irigykedjeket!
2021. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
24%
És ezt úgy mondom, hogy nekem több hasonló kis földem is van, a nagyobbakon 15-20 tulajdonos is osztozkodik! Érdemes elgondolkodni rajta, hogy tényleg 0% hasznos-e a válaszom!
2021. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Eloszor is ertelmes foldteruletet negyszogolben es hektarban szamolnak ... 2000m2 olyan pici, hogy egy ertelmes hetvegi teleknek keves!!!! Harmincszor hatvanvalahany meter :))) Roppant pici!!!
2021. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Beülteted pl fügével, a bokrok közé meg vetsz mondjuk sütőtököt, a tök, és a füge is eladható, csak a tököt kell locsolni, valamilyen rendszerrel, ha 1x kigondolod hogy legyen többet nem lesz vele gondod.


Ráadásnak a tök kinyom majdnem minden gazt, szóval egy idő után még kaszálnod se kell, a gallyhulladék meg ami a fügéről lejön ledarálható és az is eladható fűtőanyagként.


Nekem kisebb terület van így olyan 500nm, semmi gondom nincs vele, a füge terem 50-60 kilót, a tök meg sokkal többet, bár én mondjuk nem eladásra csinálom, csak családba szétosztásra.

2021. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!