Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kellett valamilyen ételről...

Kellett valamilyen ételről lemondani a drágulás miatt?

Figyelt kérdés

Nagyon megdrágult minden hirtelen, a vödrös tejföl 100 ft-al kerül többe, az almapaprika is 100ft több kilója.

Már most nem úgy vásárolok, mint anno, rakott kelt fogok csinálni ma/holnap de 400g hússal csak, mert amúgy drága lenne.



2021. nov. 10. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondok le semmiről, a mennyiségekre figyelek inkább, és folyamatosan vadászom az akciókat (ez régebben is így volt, így is marad). Szerencsére nem vagyok nagyétkű, de így is rohadt sokba kerül a táplálkozás.
2021. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon szeretem a jó minőségű sajtokat, de már csak havi egyszer tudok venni egy fajtát, a hússal is spórolok. Tésztát viszont többet csinálok, felfedeztem magamnak a tőmlőssajtot, azt rakom rá, mindig más fűszerrel. Tavaly vettem pár tő törpe paradicsomot, törpe paprikát, cserepekben tartom az ablakban, szépen átteleltek, ezt eszem zöldségként.
2021. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Mi nagyon meggondoljuk a gránátalmát, nem idénygyümölcsöt, kivit stb.-t.
2021. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelenleg az avokádó az, ami mellőzve van, egyszerűen nem vagyok hajlandó 500 forintot kiadni egy darabra, ráadásul elég kicsik.
2021. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcs, füstölt sajt , drágább fajta joghurt, ezekről lemondtam.
2021. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én nagyon szeretem a málnát, epret, áfonyát, de már akkor sem nagyon veszek, mikor szezonja van, mert 7-800 forintot nem adok egy kis doboz gyümölcsért. De amúgy nagyon szeretek enni, (persze mértékkel) és mindig mást kívánok enni. Ezért próbálom figyelni a különböző boltok akcióit, emiatt kerülőt is teszek, bár ez sok időt elvesz az amúgy is kevés szabadidőmből. Viszont inkább ez, mint, hogy le kelljen mondanom valamiről, így azért mindig kifogok valami olyan alapanyagot, amire vágyók éppen.
2021. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsök, paprika paradicsom, minden ilyesmi aminek nincs szezonja. Próbálok piacon olcsóbb árusokat keresni, illetve a boltban az akciókat nézni.
2021. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg kettő dologról mondtam le. Az egyik az autó, mert nem vagyok hajlandó ilyen drágán tankolni, azóta busszal, biciklivel és gyalog járok.

A másik meg a dohányzás, azt már 2 hónapja le raktam.

Élelmiszerekből meg próbálom az akciókat ki fogni és így vásárolni.

A házhoz szállítás különböző éttermekből, azt is már lassan 6 hónapja, hogy nem rendelek semmit. A szép kártyát el fogadja a hentes, húsokat nagy részt ott veszek.

Nem tudom, hogy meddig fog folytatódni ez a drágulási hullám, de ennek nagyon nem lesz jó vége.

2021. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Én a kocsiról mondtam le, mi munkahelyünkön állják a buszt, de kocsit is fizetnek (7000 ft/hónap, na az egy hónapban napi 40 km -re semmi)inkább cipekedek a buszon, több részletben hazahozom. Már nincs a luxus hogy ha van valami dolgom akkor kocsi....


Másik a gyümölcsök, pont idén kezdtem el a kertészkedést.

Ültettem málnát+sárga, áfonyát, ribizlit, mandulát, mogyorót, kivit, epret, szedret,egrest, banánt és szőlőt. Eredetileg azért tettem, hogy bármennyi rendelkezésünkre álljon ezekből az egészséges gyümikből. Nem is a pénzspórolás motivált, az egészséges életmód. Előtte is pènzkidobásnak gondoltam ennyit kiadni a gyümölcsért, de most....áldom az eszemet, hogy belefogtam. Pont tegnap néztük a zöldségessel az árakat. 14000ft/kg a szeder?! Biztos hogy nem. Rajtam múlik ott rohad, megvárom a szezonját.


Csak azt veszem ami létszükséglet, inkább kevesebbet, de minőségit.


Jelenleg itt tartunk. Így haladunk rákényszerülünk az olcsó szar minőségű ételekre.

2021. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!