Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Rászoruló családoknak készült...

Rászoruló családoknak készült tartós élelmiszer csomagba mit tegyek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

MOndjuk tartós élelmiszert... :))


Most viccen kívül... Mi ebben az érthetetlen?

Konzerv, száraztészta, liszt, cukor, étolaj, száraz hüvelyesek (bab, lencse, stb.) és ilyenek...

2021. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek, nálunk szoktak adni "bevásárlólistát" segítségként. Ezen az alapvető dolgokon kívül szerepel tea, kávé, keksz, csoki, befőtt is. Azoknak ugyanis, akik élelmiszer csomagokra szorulnak egy kis extra mindig jól esik.
2021. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek is jók. A konzerv alatt én a gyümölcskonzervre is gondoltam - a legtöbb helyen nem szeretik az üveges befőtteket, mert a pakoláskor sérülékeny, és tönkre teheti a csomagban a többi élelmiszert.
2021. dec. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha teheted, ne a liszt-olajon mozogj. Egyszer olvastam, hogy sajnos nagyon sok rászoruló ezekkel sem tud sok mindent kezdeni, hisz vagy nincs is nagyon lehetősége sütni-főzni, vagy pedig ugye hiányzik még jó néhány dolog egy rendes étel készítéséhez. Szóval inkább tartós tej, ami akár azonnal iható, konzervek - azok melegítés nélkül is fogyaszthatók, gabonapehely, háztartási keksz meg ilyesmi.

Meglepett, mert ezen nem is gondolkodtam, de tényleg jogos kérés.

Bele sem gondolunk, hogy mennyien élnek mondjuk áram nélkül, amikor még a tüzelőt is be kell osztani, és egy palacsintát megsütni is nagy beruházás :-(

2021. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Én ugyan egyedül élek, de sajnos olyan helyzetben, hogy sokszor semmi élelmiszerhez nem jutok. Nekem segített innen egy kedves hölgy és küldött csomagot. Csak mikróm van, így korlátozottak a lehetőségek, úgyhogy ilyesmiket kértem és kaptam:

Kenyér (sokat, egy részét lefagyasztottam.)

kalácsot

Zsírt, vajat

felvágottat, virslit, kenőmájast, vagdalthúst

sajtot

tésztát

tésztaszószt

tejet, tejfölt

édes péksüteményt

konzervet

nescafét

és még üdítőt is.

Ezúton is köszönöm a segítségét, ha esetleg ezt olvassa.

2021. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Tök jó, csak ennek nagy része nem tartós élelmiszer.

És neked legalább mikród meg hűtési lehetőséged is van...

2021. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem írta a kérdező, hogy van-e főzési-hűtési lehetősége, pedig ezt nem ártana tudni.
2021. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Konzerv bármilyen,tészta,liszt,étolaj,cukor,só,ecet,tea,kávé,zsemle morzsa,bors,fűszerpaprika,Maggi v Knorr spagetti vagy bármilyen alapporok,sertés zsír,szaloncukor mert nemsokára karácsony lesz
2021. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es

Azért, mert ő sem tudja. Gondolom random adományozásra készül, nem pedig egy konkrét családnak...

2021. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
cukor,rizs,tészta.
2021. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!