Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit szólnál hozzá ha drasztiku...

Humor Herold kérdése:

Mit szólnál hozzá ha drasztikus változáson esne át az élelmiszeripar, és a fő táplálékot a rovarok biztosítanák az ember számára?

Figyelt kérdés

Egyre csak többen és többen leszünk.Az élelmiszerek biztosítása,előállítása egyre nagyobb kihívás elé állítja az ágazatot.

Nem beszélve arról hogy az ember, mint faj egyre komolyabb bajban van.A jövője érdekében muszáj megragadni minden lehetőséget, amiből hasznot húzhat.

A rovarok már nagyon régóta részesei egyes kultúrákban az ember táplálékának.Rengeteg ehető faj létezik.Ráadásul többségük tápanyagtartalma kiváló.Sok rovar kifejlett példánya, vagy akár lárvái fehérjében és vitaminban igen gazdag.Van olyan rovar,amely 70%-a fehérje.Nyilván egy szarvasmarhából több 100g felhasználható élelmet lehet nyerni.Ugyanennyi tápanyaghoz lehet több millió rovar lenne szükséges.De a tenyésztésük és tartásuk,feldolgozásuk még így is sokkal gazdaságosabb lenne,mint a mai állattenyésztés.A csirkét,sertést,szarvasmarhát ipari szinten tenyésztik,ami hatalmas helyeket igényel,rengeteg energia és víz felhasználásával.Hasonló elven működő rovartelepek fenntartása sokkal gazdaságosabb.És ugye a vízre mondják hogy mennyire fontos szerepe van a jövőt illetően.Hatalmas mennyiségek megspórolására volna lehetőség az élelmiszeripar átformálásával.Nem beszélve arról hogy a legtöbb ehető rovar nem igényel különösebb feldolgozást sem,vagy nem annyira költséges mint a mai piacon lévő termékek.

Őszintén szólva csodálkozom hogy még csak kísérleti szinten sincs jelen ez a változás az élelmiszeriparban!



2022. febr. 6. 14:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
*akkor is.
2022. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%

Na igen, mikor már ma is egész elfogadható húsutánzatokat készítenek gabonából és hüvelyesekből, akkor erősen fölöslegesnek érzem az ilyen jövőképek vizionálását.

Elsősorban melléktermékek, mint pl élelmiszer és mezőgazdasági hulladék feldolgozására majd állati takarmányként tervezik a rovarokat felhasználni. És nem közvetlen emberi fogyasztásra. Az erősen valószínű, hogy megmarad pár magát pionírnak tekintő különc kedvtelésének.

2022. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Persze, én is úgy értettem hogy nem csak rovarokon élne az emberiség.Hanem egyes húsfélék helyett lenne csak. Eltűnne pl. a csirke, szarvasmarha, sertés.Helyettük lennének a kifejlett rovarok, illetve a lárváik.De pl. egy kiszárított szöcske kb. olyan állagú lenne mint egy chips.Hisz már nincs benne semmi folyékony.És ahogy a chipset is,bármivel lehetne ízesíteni.Valószínű csak a látvány és a tudat taszítaná az embert,az íz nem.

De ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek hogy idővel megjelennek majd az üzletekben a különféle feldolgozott rovarok,és le lehet majd emelni a polcokról,mint egy tábla csokit :) Persze nem úgy fest hogy ez mostanában valósul meg.

2022. febr. 6. 16:22
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
13. Gondolom mielőtt megjelennénk ezek a "csemegék", lenne egy megelőző piackutatás. Na, annak az eredményére lennék én kíváncsi.
2022. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

#14

:)

Hát igen, valószínű nehéz lenne ráerőszakolni az emberekre.De minden kezdet nehéz, idővel megszoknák,akár meg is szeretnék.

Jelenleg nagyon pazarló az élelmiszeripar,és sajnos afelé tart a világ hogy idővel rákényszerül majd változásokra.A rovarok itt vannak az orrunk előtt, többnyire kihasználatlanul,és alternatív megoldást jelenthetnek.Persze hasonlóan ehhez lehetnek más alternatív megoldások.De a rovarok változatos és tápanyagokban gazdag táplálékot biztosíthatnak az ember számára.

2022. febr. 6. 16:36
 16/37 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező csak azt az egy dolgot hagyod szándékosan figyelmen kívül, amit többen is leírtak már, hogy közvetlenül növényeket enni még a szöcskénél is gazdaságosabb fentarthatóság szempontjából. És amellett, hogy nem undorodik tőle senki még sokkal egyszerűbb megoldás is.
2022. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
73%

"De a rovarok változatos és tápanyagokban gazdag táplálékot biztosíthatnak az ember számára."


Egy Vegán ezt a mondatodat is ízekre szedné, és szerintem igaza is lenne. Mert ha eljön az idő, akkor az embernek teljesen el kell majd engednie az állati eredetű termékek fogyasztását. De amíg lehet addig együk csak a csirkét, kacsát, disznót, meg a többi haszonállatot.

2022. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként ti ettetek már rovarokat? Szerintem a nagy többség nem és így beszél róla.

Én kb 4 éve ettem egy nyaralás alkalmával. Isteni fűszeres íze volt, csupán maga a tudat volt rossz hogy ez szöcske. Magán az ízén semmi rossz nem érződik, a tudatot pedig hamar meg lehet szokni

2022. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként ti ettetek már rovarokat? Szerintem a nagy többség nem és így beszél róla."


Valóban úgy beszélek róla hogy meg sem kóstoltam. De megismétlem, sokkal szívesebben ennék meg egy tál üres főt krumplit, mint hogy még egy tál szárított szöcskét is elfogyasszak mellé.

2022. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
56%

Végtelenül egyszerű a megoldás.

Egy belvárosi lakás áráért egy eldugott borsodi falu határában akkora földet veszek, hogy 1 napi sétálással se látom a végét.

Szóval: Vissza a kezdetekhez, növény termesztés, állat tartás!

Semmi problémát nem okozna.

És az összes többi 8 milliárd éhenkórász, meg okoskodó, meg szöcskezabáló, meg életképtelen polkorrekt sötétzöld bekaphatná!

2022. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!