Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit szólnál hozzá ha drasztiku...

Humor Herold kérdése:

Mit szólnál hozzá ha drasztikus változáson esne át az élelmiszeripar, és a fő táplálékot a rovarok biztosítanák az ember számára?

Figyelt kérdés

Egyre csak többen és többen leszünk.Az élelmiszerek biztosítása,előállítása egyre nagyobb kihívás elé állítja az ágazatot.

Nem beszélve arról hogy az ember, mint faj egyre komolyabb bajban van.A jövője érdekében muszáj megragadni minden lehetőséget, amiből hasznot húzhat.

A rovarok már nagyon régóta részesei egyes kultúrákban az ember táplálékának.Rengeteg ehető faj létezik.Ráadásul többségük tápanyagtartalma kiváló.Sok rovar kifejlett példánya, vagy akár lárvái fehérjében és vitaminban igen gazdag.Van olyan rovar,amely 70%-a fehérje.Nyilván egy szarvasmarhából több 100g felhasználható élelmet lehet nyerni.Ugyanennyi tápanyaghoz lehet több millió rovar lenne szükséges.De a tenyésztésük és tartásuk,feldolgozásuk még így is sokkal gazdaságosabb lenne,mint a mai állattenyésztés.A csirkét,sertést,szarvasmarhát ipari szinten tenyésztik,ami hatalmas helyeket igényel,rengeteg energia és víz felhasználásával.Hasonló elven működő rovartelepek fenntartása sokkal gazdaságosabb.És ugye a vízre mondják hogy mennyire fontos szerepe van a jövőt illetően.Hatalmas mennyiségek megspórolására volna lehetőség az élelmiszeripar átformálásával.Nem beszélve arról hogy a legtöbb ehető rovar nem igényel különösebb feldolgozást sem,vagy nem annyira költséges mint a mai piacon lévő termékek.

Őszintén szólva csodálkozom hogy még csak kísérleti szinten sincs jelen ez a változás az élelmiszeriparban!



2022. febr. 6. 14:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
87%
20 Ezt én is így gondolom, ráadásul egy akkora területen megtermelt dolgokból még eladásra is jutna.
2022. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%
És ha már csak kukorica fog teremni, mint a Csillagok közöttben? Szerintem mindkettőtől olyan messze vagyunk még, hogy felesleges ilyeneken gondolkodni. Majd esetleg 50 év múlva azt eszünk, ami lesz, mint a Mátrixban, valami trutymót.
2022. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk liszt állagúra darálva szerintem simán megenné a legtöbb ember feldolgozva,anélkül ,hogy tudná mit eszik.

Én ettem már szöcskét, őszintén fogalmam sincs hány kilót kéne megennem belőle,hogy értékelhetű mennyiségű fehérjéhez jussak, de biztosan sokat.

A különböző hernyók és lárvák számomra ehetetlen kategória , azt hittem elhányom magam mikor ilyeneket kóstoltam.

Szerintem ma az első opciónak lenne értelme,lisztként fogyasztani . Egyébként nagyon idegen ez a mi kúltúránktól,de ki tudja,idővel lehet megszoknánk a többit is,aki meg nem az elélne növényeken.

2022. febr. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

#23

A szöcskének a tápértéke teljesen rendben van! Nem kéne több kilót fogyasztani hogy megfelelő fehérjéhez jussál! 100g szöcske 150kcal 5g szénhidrátot, 6 g zsírt, és 19 g fehérjét tartalmaz.Tehát a fehérjetartalma majdnem hogy felveszi a versenyt a csirkemellel ami kb. 25 g fehérjét tartalmaz, ugyanekkora súly!

2022. febr. 7. 05:49
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy miért választanám valaha is a rovarpörköltet egy jó kis babfőzelék, krumplis tészta, brokkolikrémleves, lecsó, és ide még beilleszthető több száz ínycsiklandozó, környezetet nem különösebben terhelő növényi étel helyett? Arról nem is beszélve hogy a rovarokat is növényekkel kéne etetned(többnyire). Akkor már miért nem közvetlen a növényeket eszed? Semmi értelme.
2022. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Thaiföldön ettem többfélét is, engem egyáltalán nem undorított már elsőre se, de én abszolút mindenevő vagyok, Milbenkäse-t is ettem már, pacalt, tüdőt, velőt, kakasherét, birkafejet stb. szintén szeretem.

A hústermelés fenntarthatóságának témakörétől függetlenül örülnék, ha Mo-n lehetne kapni fogyasztásra szánt rovarokat, mert nagyon poén szerintem, és rendszeres vevője lennék. De mint a válaszokból is látszik, annyira szűk a célközönség, hogy egyelőre senkinek nem éri meg itthon ezzel kereskedni, ami nagy kár, mert ezen kívül ma már kb minden alapanyag kapható a föld minden részéről.

2022. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
#6, 16, 25: Azért ebben nem lennék olyan biztos, mivel már különböző zöldségek fajlagos termőföld és vízigénye között is nagyságrendi különbségek vannak. Attól hogy ökológiai lábnyom tekintetében nem versenyképesek a krumplival, még lehet hogy a spárgával vagy paprikával meg igen. Akkor meg miért ne legyen ez is egy opció azoknak, akik szeretik az ilyesmit?
2022. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
27. Nyilván opció lesz, csak szerintem nem az átlagfogyasztóknak, hanem az ínyenceknek.
2022. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%
#27 én nem írtam azt, hogy tiltsuk be vagy, hogy senki nem fog ilyesmit enni meg ilyenek. De olyan jövőt vizionálni, ahol ez lesz a "kötelező" és az általános, mint ahogy a kérdező sugallja, hatalmas hülyeség.
2022. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Valaki úgy gondolkodik hogy majd ha eljönnek a kellemetlenebb idők akkor vesz egy hatalmas földterületet és csinál egy teljesen önellátó gazdaságot.Ez tök jól hangzik, és ha bárki ilyenbe vág kívánom legyen szerencséje.De azért amerre tart a világ nem biztos hogy a legjobb döntés volna.Úgy,ahogy az se hogy csak a növénytermesztés felé venni az irányt. Most már évek óta szajkózzák szakemberek, tudósok hogy komoly problémája lesz az emberiségnek.Mindenkinek joga elhinni,vagy nem hinni.És tény hogy a klíma is mindig változott és fog is.De azért az elgondolkodtató hogy valóban bejönnek azok a gondolatok,amelyek évekkel ezelőtt a szakértők szájából elhangzottak.És ezek tények,mérhetően kevesebb az éves csapadékmennyiség.A telek enyhék,a nyarak szárazak.Nagyon szélsőség az időjárás,valahol hónapokig nem esik egy csepp eső,valahol meg 2 nap alatt esik le 2 havi mennyiség.Egyik sem optimális.És most még könnyen van az ember,mert megtudja oldani pl. az öntözést tartalékból.De mikor kezdenek elfogyni a tartalékok akkor csupán az időjárásra számíthat.És azért szerintem még manapság is alapja a víz egy növénytermesztésnek.Jelenleg az élelmiszeripar kiszolgálja az embereket, ellátja táplálékkal.De csak idő kérdése és komoly kihívás elé állítja majd az ágazatot,mert a körülmények egyre csak romlani fognak, így az előző évi mennyiség előállítása is komoly fejtörést okozhat.Ezzel szemben a népesség folyamatosan növekszik,tehát mindig csak több és több embert kell ellátni.

Szerintem a jelenlegi forma nagyon pazarló.

Nem mondom hogy csak a rovarok a megoldás...ez csak egy lehetőség,amivel éves szinten rengeteg vizet és energiát megspórolhatna az ember.Szüksége volna az alternatív megoldásokra.Ahogy pl. az energiaforrásokba is kerültek be alternatív megoldások.

Tök jó hogy a növénytermesztés ennyire sokoldalú táplálékot biztosít,és teljes,változatos étrend kialakítható belőle.De ha nem fogja tudni megtermelni az ember ezeket a növényeket,akkor semmit nem fog érni vele.Én nem hallottam még hogy az ember a semmiből tudna előállítani vizet nagy mennyiségben.Vagy hogy esetleg hatással lehetne az időjárásra, tudná irányítani.Ez sem elképzelhetetlen idővel hogy valami áttörés születik bármelyikben.De most még kár ilyesmire alapozni.

Ahogy kinéz a világunk,és amerre tartunk simán elképzelhető hogy egyszerűen rá fog az ember kényszerülni arra hogy változtasson a kényelmes étkezési szokásain.És olyat egyen,olyanon éljen amihez nem igazán van gusztusa.Én így értettem.Nyilván csak úgy poénból nem fogják lecserélni a fincsi élelmiszereket undorító dolgokra.De ha egyszer eljutunk odáig hogy baj lesz,akkor muszáj lesz változtatni.

2022. febr. 7. 17:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!