Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen halat ajánlanátok...

Milyen halat ajánlanátok annak, aki világéletében utálta a halat?

Figyelt kérdés

30 vagyok és szeretném az étrendembe építeni a halat, halas ételeket. Sajnos elég válogatós vagyok, a halat soha nem ettem meg. Egyrészt az irtózatos bűze miatt, másrészt rettegek a szálkáktól.


Milyen halféléket tudnátok nekem ajánlani, amire kevésbé jellemező a pocsolyaszag? Receptek, elkészítési módok is jöhetnek, annak ellenére, hogy nem tudok főzni. A lényeg, hogy szeretnék halat az étrendbe, de olyasmivel kezdenék, ami nem szegi kedvemet a következő 30 évre.


Halászlé, meg halpaprikás és egyéb halförmedvényekre értelemszerűen nem vagyok nyitott.



2022. febr. 22. 15:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
53%
Panirozott halrudacska, valami jobb marka.
2022. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Hekk és tonhal.Én is utálom a halat de ez a kettő jó.Egész jó még a tökehal a keszeg vagy a süllő.
2022. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%
Ruszli (ecetes hal). Nincs pocsolyaszaga, szálkák sem. Azért is írom ezt, mert gyerekkoromban utáltam a halat, és ez akkor változott meg, amikor a szüleim ilyet vettek. Nagyon ízlett és utána minél több halat ki akartam próbálni. A nagy többségüket szeretem is, bár van néhány kivétel, aminek nem szeretem az ízét. Nem tudom hol laksz, de ha véletlenül Keszegsütő (étterem) közelében jártok, mindenképpen próbáljátok ki, több városban is van.
2022. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg a lazac sok mindenkinek nem túl halszerü, a halrudacska szintén elég semleges.

A ruszli nekem kifejezetten az a kategória, amir nem javasolnék, de a 3-as alapján esetleg megér egy próbát.

Egy ismerősöm semmiféle halat nem szeret, kivége az olajos szardiniát.

A heck meg a tonhal kifejezetten erős halízü, szerintem nem túl jó választás.

De ha nem eszel soha semmiféle halat, akkor sem lesz semmi bajod, az egészséges étrendbe nem feltétlen szükséges.

Ha ragaszkodsz a halhoz, akkor próbálj végig több félét a javaslatokból, de a ruszli, olajos hal, es halrudacska kivételével ne otthon, hanem egy jobb étteremben, aki ugyanis nem ért a hal elkészítéséhez, az garantáltan nem fog jó ízü ételt készíteni belőle még halevőknek sem.

2022. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
38%

Kezdjél mondjuk füstölt halfilével.


[link]

2022. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
51%
Próbáld meg a harcsát vagy a pisztrángot, de a ponty is finom.
2022. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
54%
CSAKIS lazac XD
2022. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%
Én is ebben a cipőben jártam, kérdező. Számomra a harcsa, hekk, lazac és vajhal az ehető, ezeken nem érzem azt a nagyon halas ízt. Illetve most már a tonhal saláta is felkerült a listámra.
2022. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
8-as vagyok: lemaradt a pisztráng. Citrommal, kaporral elkészítve az is finom és nem nagyon szálkás.
2022. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
44%
Afrikai harcsa, semmi hal íze nincs
2022. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!