Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen halat ajánlanátok...

Milyen halat ajánlanátok annak, aki világéletében utálta a halat?

Figyelt kérdés

30 vagyok és szeretném az étrendembe építeni a halat, halas ételeket. Sajnos elég válogatós vagyok, a halat soha nem ettem meg. Egyrészt az irtózatos bűze miatt, másrészt rettegek a szálkáktól.


Milyen halféléket tudnátok nekem ajánlani, amire kevésbé jellemező a pocsolyaszag? Receptek, elkészítési módok is jöhetnek, annak ellenére, hogy nem tudok főzni. A lényeg, hogy szeretnék halat az étrendbe, de olyasmivel kezdenék, ami nem szegi kedvemet a következő 30 évre.


Halászlé, meg halpaprikás és egyéb halförmedvényekre értelemszerűen nem vagyok nyitott.



2022. febr. 22. 15:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%
Kezdetnek halrudacska. Utána fehér húsú tengeri halak, azok szálkamentesek
2022. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Tonhal és lazac. Csak egyszer kell rákapni amúgy, utána a keszeget is enni fogod.
2022. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Tengeri halak: tőkehal, lazac, tonhal, ahogy eddig is írták. Ha pl Horvátországban jársz, érdemes adni egy esélyt a friss, grillezett makrélának, szerintem isteni :) Tőkehalat elsőnek készítheted fish and chips-nek, azaz sörtésztában rántva és sültkrumplival, semmi halíze nem lesz.


Édesvízi halak közül én a tokhalat és a süllőt ajánlom, számomra sajnos a harcsa és a ponty nagyon iszapízű, a keszeg finom ugyan, de rettentő szálkás.

2022. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

17


Nem tudom, honnan ez a zsigeri undor. Az első emlékem egész pici koromból, hogy a szüleim próbálták minden lehetséges módon elkészíteni, de nem ettem meg. Ez van.


Mindenesetre tényleg nagyon jókat írtatok, egész biztos kipróbálok közülük párat! Ha addig nem törlöm a listából a kérdést, leírom az élményeket.


24


Akkor szánalmas vagyok. Együtt bírok ezzel élni. :)

2022. febr. 23. 14:25
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
24# te teljesen eszetlen vagy? Kérdezőt az ízlése miatt pofonverni? De még ha lenne is benne logika, hát épp most szeretne "megjavulni" és hátralévő életében halat enni. Vizsgáld meg, hogy nem-e az a bajod, hogy te konyhamalac vagy, míg mások megengedhetik maguknak, hogy "válogatósak" legyenek: ízlésüknek megfelelő, minőségi élelmet fogyasszanak. A hal egyébként pont ilyen, mármint a minőségi, nemesebb fajta.
2022. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én sem vagyok nagy halas, szinte egyáltalán nem eszem meg, nem szeretem az illatát sem a halnak, de a sushi-t imádom, egy próbát megér szerintem :)

2022. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
59%
Tonhal, süllő, lazac.
2022. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Tilápia hal ( egy csomó étterembe ezzel dolgoznak) nincs benne szálka, nincs is annyira halíze, sem szaga. Én sem szeretem alapjáraton a halat, de a sushikat és ez a tilápiát bárhol bármilyen mennyiségben megeszem
2022. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Tőkehal, hekk
2022. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Na mit próbáltál??Izlett valamelyik??
2022. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!