Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől lehet az, hogy idén...

Mitől lehet az, hogy idén ennyire olcsó az földieper (szamóca)?

Figyelt kérdés

A szezon elején, amikor megjelennek az útszéli epres standok a görög eperrel, ilyenkor szokott mindig a legdrágább lenni. Tavaly ilyenkor 2500-3000 Ft között volt kilója az elején. És a szezon csúcsára, amikor már dömping volt magyar eperből, a legolcsóbb ár 1700 Ft volt.


Idén most indult be az szezon eleje és mindenhol 1700-1800 Ft-ért látom kiírva, még a szupermarketben is. Most kerül annyiba, mint tavaly a szezon csúcsán amikor legolcsóbb volt.


Hogyan lehetséges, hogy gyakorlatilag minden élélmiszernek durván emelkedik az ára az egekbe, közben pedig az eper ára ilyen brutálisat zuhant tavaly óta?



2022. ápr. 8. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Még nincs szezonja a szamócának. Szabadföldön még nem is virágzik. Amit most árulnak, az üvegházi.
2022. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Származási hely?
2022. ápr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azt figyeltem meg az évek alatt, hogy akkor a legolcsóbb, amikor megjelenik az üzletekben, aztán egyre drágul.

Bár pár hete 2700ftért vettem 1 kilót 😒

2022. ápr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg szinte csak kulfoldit lehet kapni.

Na majd a magyar az lesz am draga

2022. ápr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Most még csak a seíze-sebűze legolcsóbb spanyol fóliás epret lehet kapni... Max. dekorációnak való.
2022. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen országban élünk, itt a hazai magyar mindenből sokkal drágább! Pedig inkább a hazaianak kellene olcsóbbanak lenni, nem? Nagyon fura ez.
2022. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6: ha egyszer megnézed a spanyol "eperipari" ültetvényeket, rájössz, hogy miért olcsóbb nekik...


Iszonyat területek, méretgazdaságosság.

2022. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Speciel pont az eperből a magyar sokkal finomabb, ízesebb, zamatosabb, illatosabb, még ha kisebb is, mint a külföldi.

Ezért drágább mindig, mint az import.

2022. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 4590 ft
2022. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!