Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Akkor már semmi értelme ma...

Akkor már semmi értelme ma gyümölcsösöt meg zöldséget enni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy már annyira lecsökkent a 70 évvel ezelőtti színthez képest a gyümölcs meg zöldség vitamin tartalma, hogy alig van benne.

2022. jún. 13. 09:07
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
54%
Ha ilyen oldalból raksz be 50-et, akkor igen, nagy valószínűséggel kamuk, túlzók. Hivatalos tanulmányt linkelj be, és akkor beszélhetünk róla. Nem értema felháborodásodat, alap dolog lenne, hogy az interneten csak biztos forrásból hiszünk el bármit is.
2022. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
88%

24: ha eldöntötted, hogy az az igazság, amit egy botcsinálta pszichológus mond, akkor miért írtad ki a kérdést...????


Éppenhogy tudományos környezetben dolgozom (de nem vagyok kutató), és a valódi kutatók csak fogják a fejüket, mikor ilyen marhaságokat olvasnak...

2022. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
61%

#28: szerintem hagyjuk az egészet...

A kérdező eldönöttte, hogy a femina/blikk/bulvár szinten talált infó neki pont jó. Hát higgye azt! :-)))

2022. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
69%
Én is olvastam már ilyen híreket, mint a kérdező. Ha logikusan belegondolok, igaz is lehet, hiszen a talaj ki van zsigerelve a folyamatos nagyüzemi termeléssel és tele van kemikáliákkal. Szóval szerintem is sokkal kevésbé egészséges egy zöldség, gyümölcs, mint nagyszüleink idejében. Ettől még hasznosak és kell enni őket, de szükség van mellette vitaminpótlásra.
2022. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 Senior Séf ***** válasza:
42%

Aki nem hiszi el, járjon utána. Vagy csak gondolkodjon el, vajon mi a ménkűből lenne beltartalmi értéke a növényeknek egy halott földből? Ha nem műtrágyáznák a földeket, semmi nem teremne meg, az elhibázott mg technológia miatt. (Jó, lehet vitatkozni, mennyire elhibázott, ha csak így képes hozni azzt a termést, ami eltartja az emberi populációt.) Mindenesetre háromféle "tápanyag" kerül visszapótlásra; N;P;K. Egy élő talajban lenne több száz ásványi anyag és nyomelem.

A kérdésben szereplő megállapítást egyébként a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen tette (Ha jól emlékszem) Márai prof. még a '70-es években.

2022. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyszerű mítoszként közlik:


[link]


Fordítás:


2. A mai gyümölcsök és zöldségek kevesebb vitamint tartalmaznak, mint a múltban.

Sokan hisznek ebben. De ez nem igaz. A növényeknek ugyanolyan sürgősen szükségük van ezekre az anyagokra, mint nekünk, embereknek, például a különböző anyagcsere-folyamatokhoz és a fotoszintézishez. Ha vitaminhiányban szenvednének, akkor nem fejlődnének. Láthatod, hogy hiányzik valami. A vitaminok tekintetében nincs nagy különbség, hogy a gyümölcsöt hagyományos vagy biotermesztéssel termesztették-e. A vitamintartalomban azonban ma is vannak természetes ingadozások, csakúgy, mint a múltban. A gyümölcsöket és zöldségeket mindenképpen a lehető legfrissebben kell fogyasztani, mert a tárolás során az összetevők - például az érzékeny C-vitamin - elveszhetnek.

2022. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
83%
Na, ez például egy hiteles, szakszerű forrás, tök logikus magyarázattal.
2022. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Na, ez például egy hiteles, szakszerű forrás, tök logikus magyarázattal.


Miért hiteles, mert azt írja amit hallani akarsz?

Semmivel nem hitelesebb mint amit belinkeltem.

2022. jún. 15. 08:05
 39/50 A kérdező kommentje:

Éppenhogy tudományos környezetben dolgozom (de nem vagyok kutató), és a valódi kutatók csak fogják a fejüket, mikor ilyen marhaságokat olvasnak...


Ja ja persze, tudományos környezetben.......

Minden kérdésnél más a munkád.......

2022. jún. 15. 10:22
 40/50 anonim ***** válasza:
71%

39: aha. mert van kristálygömböd, és pontosan tudod, hogy anoním felhasználóként melyik kérdés alatt mit kommentel bárki.


ROTFLMAO

2022. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!