Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meddig áll el a házi tojás,...

Meddig áll el a házi tojás, ha hűtőben van tárolva? Ti mennyi ideig használjátok fel és mennyi idő után kuka?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 12:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
9: akkor nem te írtad, hogy "Mi van ha csak két hónap múlva kerül a boltba, mert a népnek nincs annyi pénze hogy annyi tojást vegyen, amennyit egy tyúkfarmon napi szinten termelnek?"
2022. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
De, azt én írtam, 7. ként, de azt úgy is értettem hogy nem feltétlenül rögtön a tyúk alól kerül a fogyasztó kosarába a tojás. Hanem meg kell várni míg az előző adag elfogy.
2022. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

De akkor mi a probléma???


Továbbra is áll, hogy akár 2 hónapig is jó. Akár bolti, akár Julis nénitől van.

2022. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

Azért a "zöldséges" mentalitás a bolti tojásnál is tetten érhető.

Konkrétan, a friss tojások közé bekeverik a régebbieket, mert jó lesz az úgy. Amúgy, tényleg jó az úgy, mert nem romlottak a tojások, csupán a beltartalom esztétikai része szenved veszteséget. Illetve, aki süt, annak bosszúság lehet, hogy a sárgája és a fehérje nem különül el egymástól határozottan.


A hűtős tárolás inkább megszokás, nem mindig indokolt. A boltok többségében hűtés nélkül áll, és a piacon sem hűtőpultból árusítják.

2022. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%
13. A probléma szerintem ott van, hogy szerintem boltban már nem illene "öreg" tojást árusítani, mert az már fertőzésveszélyes lehet. Az egy másik dolog a Juliska néni megbetegszik a sajátjától. De egy városi embert talán nem kéne megmérgezni vele.
2022. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

13: de nem érted, hogy NEM ÁRULNAK öreg tojást???? Előbányászhatod a NÉBIH előírásokat, rajta van minden tojáson PECSÉTELVE, hogy mikor tojták.


Tessék!

[link]


"A csomagolt –tálcás, dobozos – tojáson további információkat is szerepeltetni kell. Ezek az alábbiak:


a csomagoló központ száma, amelyet a NÉBIH tart nyilván, s mindenki számára szabadon elérhető a Hivatal honlapján;


a tojás minőségi osztályba sorolása:„A osztály ” - „A” vagy „friss ” szóval kombinálva, amennyiben az „extrafriss” jelzést látja a tojás csomagolásán, akkor a tojásrakástól számítva nem telt el 9 nap;


a tojások tömege, mérete (XL-L-M-S);


minőség-megőrzési ideje, amely a tojásrakástól számítva legfeljebb 28 nap lehet; valamint a tárolásra vonatkozó javaslat.

2022. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges eltérni az eredeti kérdéstől, és azon vitázni, meddig is tárolható a tojás.

Akár hónapokig is, de melegben tartva viszonylag rövid idő alatt is tönkre mehet.

Az viszont a feltörés után azonnal kiderül, hogy valami nem stimmel vele (a nagyon romlottnál már a feltörés előtt is észlelhető, de azért az ritka, hogy megzápult tojásokat tárol valaki)

Tehát a lényeg, hogy a tojások feltörésének a technikájába kell beépíteni egy gyors ellenőrzést:feltöröd, megnyitod, megnézed, és ha rendben van, csak utána pottyantod a többihez.

Az még jobb, ha a feltörés nem is az edény fölött zajlik, hogy abba még véletlenül se tudjon bele kerülni nem kívánatos elem (tojáshéj töredék se).

A tojás sokáig úgy viselkedik, mint egy élőlény, különösen, ha abban "csíra" is van, és ebben lehet különbség a házi tojás (ahol a tyúkok között van kakas is), ŕs a nagyüzemi "tojásgyárból" származók között.

A tojás lélegzik, van egy hőmérséklet tartomány, ahol fejlődésnek indul az embrió, de meg is halhat a tojás (megfagy, hősokkot kap, megfullad, megfázik stb)

A fogyasztásra alkalmas tojásban az embrió nem indulhatott fejlődésnek - a házi tojásoknál is előfordult régen, hogy a tyúkok alól rendszertelenül kiszedett tojás azért ment tönkre, mert azon ült néhány napot egy elkotlott tyúk, beindult az embrió fejlődése.

Rendes gazda naponta többször is átnézte a fészkeket, vitte be a hűvösre a tojásokat, és azok valóban hónapokon keresztül eltarthatóak voltak.

2022. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

3 hét biztos, néha több

Hűtő nem kell neki

2022. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Házi tojásaink vannak saját tyúkoktól, sose tartom hűtőben a tojást, csak hűvös helyen és hónapokig elállnak. 2 év alatt 1 romlott tojásunk volt, de annak meg volt sérülve a héja amit nem vettem észre amikor elraktam.

Ha romlott a tojás azt előbb észreveszed, mint hogy megennéd.

2022. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!