Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha 1 recept 5 tojast ir es en...

Ha 1 recept 5 tojast ir es en szeretnem megfelezni a receptet akkor ketto vagy harom tojast hasznaljak? Esetleg 2 egesz tojast es 1 feherjet vagy 3 sargajat es 2 feherjet?

Figyelt kérdés

2018. aug. 30. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én 3-at raknék bele, mert imádom a tojást! Attól is függ, hogy milyen recept. Ha süti, akkor lehet, hogy egy picivel több liszt kell bele. De az is jó ötlet, ha 2 tojás + 1 sárgája megy bele. Vagy 3 kicsi tojás. Nagyon nem fogod ezzel elrontani, bárhogy csinálod. Nem kell mindent patikamérlegen kimérni. Sokan csak érzéssel főznek /sütnek/, és nem mérnek semmit!
2018. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha annyira tartani akarod magad a mennyiséghez, felversz hármat, és egy kevés részét félre öntöd (az a fél tojás felverve talán 2-3 evőkanálnyi.) Én ennyire szigorúan nem szoktam venni a mennyiségeket. Ennyi erővel azon is dilemmázhatnánk, hogy L-es ,vagy M-es tojásról beszélünk. Ha van kutyád, macskád, nyugodtan odaadhatod neki a fölösleget, szeretik, és néha nem is árt nekik.
2018. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Kettőt használj, aztán majd látod az állagán higy elég e, vagy kell bele még egy
2018. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is 2t tennék bele elsőre, ha kell még, akkor mehet még1
2018. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a recept. Én valószínűleg 2 tojást s még egy sárgáját tennék bele, de egyes esetekben eleve több tojást használnék, mint a recept, mert tapasztalatból tudom, hogy az olyanoknál nekem az úgy jobb...


De simán bele lehet tenni 2,5 tojást is, nincs abban semmi, van mérlegem. Csak nem szeretek tojást felezgetni, ha nem nagyon muszáj, működni szokott a sárgájás módszer is. Úgyis szeretem megnyomni eme finom anyag mennyiségét, sütiknek jót is tesz.

2018. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!