Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyit költesz havonta...

Mennyit költesz havonta élelmiszerre? Ha rendelsz készételt, vagy beülsz étterembe havonta hányszor? Milyen kaját eszel: minőségi hús hal, zöldféle, vagy olcsó szénhidrát tészta édesség?

Figyelt kérdés
Tudom hogy drágul több, mint 10%-kal évesen, de most mennyit?

2022. jún. 18. 22:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%
Lidl, 1200 fél kiló szamóca, a cseresznye - fonnyadt, töppedt - 1500. A banán olcsóbb, mint a most érő cseresznye?
2022. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
3-as vagyok még annyit hogy rendelni szoktunk pizzát havonta 1 alkalommal kb 5000 ft, illetve tálakat nagyobb családi eseményeken, ez kb félévente 30-35 ezer forint. Nem tudom ez kérdés szempontjából releváns-e?
2022. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 100ezret költünk ketten, főleg főzünk itthon, heti 1-2x rendeljük a kaját, ami nem sok, 2000 ft egy menü. Rengeteg gyümölcsöt eszünk, tescoba speciel 800ft a cseresznye, érett édes iszonyat finom. Málnát is heti 3-4x veszek.

A kérdésben elég fura a megnevezés, hogy olcsó tészta ételek? A tészta ára ment fel a legjobban… barilla tésztát veszek csak, imádom a tészta ételeket

2022. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

Lidlben vásárolunk, 2-3 év alatt kb 50%ot nőttek az árak nekünk.

Most heti 30 000 elmegy 5 főre. Heti 1x rendelünk vagy beülünk valahova, az + 10-15 ezer kb, amúgy főzök.

2022. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

Ketten vagyunk, plusz egy 1 éves, 80-85 ezer tuti elmegy az utóbbi 2-3 hónapban, pedig tavaly még simán kijöttünk havi 50-55 ezer körül ketten, és több "luxus" dolgot vettünk. Annyi extra van, hogy most már a kicsi is eszik valamennyit, illetve neki mindig van itthon friss gyümölcs, és nem csak a legolcsóbb alma, mindennap eszik gyümölcsöt.


Rendelni szinte már egyáltalán nem szoktunk, én nem adok ki 5 ezret két pizzáért vagy gyrostálért, ami egy vacsira elég, inkább megcsinálom itthon. De nem veszünk már halat sem. Ja, idén spárgát se vettünk 2 ezer/kilóért. Mondjuk, mi eddig is odafigyeltünk a költésünkre, nem vettünk hülyeségeket, nem dobtunk ki kaját, viszont igyekszünk azért változatosan, egészségesen enni.


Illetve, van egy közepes konyhakertünk, csak az most a baba miatt félig üzemel, szóval idén nem spórolunk vele sokat, mint tavaly, mikor rengeteg dolgot csak onnan szedtünk. Most ősszel ültetük gyümölcsfákat, szőlőt, gyümölcsbokrokat, muszáj, mert akarunk kistesót is, és nem tudom, két gyerek mellett hogy fogjuk bírni a normális étkeztetést.

2022. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

" A banán olcsóbb, mint a most érő cseresznye?"


Igen, mert a banánt olcsóbb leszedni (nagy fürtökben terem) és szállítani, mint a cseresznyét vagy epret szüretelni. Ezek ugyanis igen munkaeröigényesek, gondolj bele, mennyi idöbe telik egy tálnyit leszedni, az üzletekbe meg vagonszámra kerülnek. Viszont a munkaerö sok pénzbe kerül, még akkor is, ha aki szedi, az úgy érzi, ö keveset kap, de összeségében igen sokra megy.

2022. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

A banán egy "tömegtermék". Ide amúgy is a félérett egyen gyümi kerül. Banánból mint szőlőből idehaza legalább 20 féle létezik a termőhelyén. Itthon az almához lehetne hasonlítani. De az alma is drágább... a banánnál kivéve ha akciós.


13. A tészta ára/kg még mindig sokkal olcsóbb mint a marha kilója. Persze ha teljeskiörlésű penészgomba mentes bio zabtésztát veszel pl. az már nem annyira.

2022. jún. 19. 12:45
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogy a marha melyik részét veszed.


A tésztát pedig összetéveszted a liszttel, a tészta sosem penészgombás, ellenben a teljes kiőrlésű dolgok speciel igen, ahogy a bio is :) (ne egy mikrobiológusnak adj elő ilyen f.szságot)

2022. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%

Kertes házban élünk, ezért pl az idénygyümölcs nálunk részben megoldva. Eper és málna megterem nálunk, az áfonya és a dinnye az amit még szeretek, azokat megvesszük. Vegyesen étkezünk, mint már írtam húst halat zöldséget és minőségi köretet (ritkán tésztát) veszünk



4-es voltam.

2022. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

18. Valamint a levegőnél nehezebb tárgy képtelen repülni.

Most látom ismét tudományos sovinizmus árnyékvilágát.

Olvasd el mégegyszer amiket írtál. Akár vissza is adhatnád a diplomádat :(

Tészta miért ne tudna bepenészedni? Hmm. 1p.

Bio és teljes kiörlésű dolgok penészesek? És ha nem? Hmm 1p.

2022. jún. 19. 15:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!