Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kenyeret (szinte) teljesen...

A kenyeret (szinte) teljesen el lehet hagyni az étrendből?

Figyelt kérdés

Gyerekként úgy neveltek fel, hogy minden nap ettem.

Más is van ezzel így?


Ha hetente 1-szer vagy 2-szer eszem az is elég, nem?



2022. szept. 23. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha soha többet nem eszel, akkor sem lesz semmiféle hatása az egészségedre. Teljesen elhagyható.
2022. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is mindennapi volt, aztán rájöttem, nem

Tesz jót nekem. Alternatív kenyeret szoktam enni, vagy zöldségekkel helyettesitem. Semmi hiány érzetem, bár néha őszintén megkivanok egy régi módi tojásos hagymás zsíros kenyeret :D kb évente egyszer ha úgy adja eszem is. De ezen felül teljesen tartható, hogy nem fogyasztod. Én megtanultam kizárni, egy gulyás, töltött paprika melle nem

Kell, ha pedig reggelizem, és nagyon kell, akkor rozs kenyeret eszem, lehet kapni ezt a nagyon vékony, sokszor napraforgó magos szeletet, abból eszek hozza. De megvagyok enélkül is.. ha majas kenyérre támad nagy néha kedvem, néha meg engedem magamnak. A lényeg, hogy figyelj magadra, ki lehet tapasztalni, mit tud befogadni a tested és mit nem. Nálam a fehér kenyér fáradságot , puffadast okoz sokszor, tehát nem a barátom. Így nagyon ritka, hogy eszem belőle .

2022. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományosan a kinaiak sem nagyon esznek kenyeret.
2022. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj,hogy én imádom.

Sajnos, kezd látszani is..

2022. szept. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen gabonafélének szerpelnie kell az étrendben, mert azokbam vannak a b-vitaminok (b1,b2, b6), cink, réz stb, olyan vitaminok, amik jellemzően a gabonafélékben szerepelnek kissé változó arányban.
2022. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Főtt ételnél ha erőt veszek magamon, a kenyérrel evetteket is meg tudom enni anélkül. Reggelinél meg vagy tudom helyettesíteni rizzsel, párolt rizzsel. vagy héjában főtt krumplit és főtt tojást eszek helyette. De elhagyni nem hagytam el teljesen, mert egy jó kis májkrémes kenyér nélkül, vagy szendvics nélkül nincs élet :D Meg a rántotta is azért csak kenyérrel jó. Annyi mindössze, hogy gluténmentes kenyérre álltam át.
2022. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én fôtt ételt sosem eszek kenyérrel, viszont reggelire, vacsorára túl gyakran eszem azt…
2022. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, semmi bajod nem lesz tőle. Évek óta nem ettem kenyeret, mert a jó minőségűek megfizethetetlenek, szarért nem adok ki pénzt, sütni meg mostanában nem sok kedvem van. Néha azért hiányzik, de többnyire megvagyok nélküle.
2022. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz.Én semmilyen főtt ételhez nem eszem kenyeret.Fehér kenyeret egyáltalán nem eszünk.Viszont reggelire ha nem eszem kenyeret, nagyon éhes vagyok napközben.Azon a 2 vékony szelet szénhidrát csökkentett v. 50%-os teljes kiörlésű kenyéren nem múlik semmi.A lányom és a férjem , magos v. rozsos kenyeret esznek.
2022. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
Nem lesz baj, ha fokozatosan hagyod el. Pl az első pár héten kevesebb szeletet eszel, vagy átváltod teljes kiörlésűre és bevezetsz alternatívákat. pl barnarizst, bulgurt, zabot kezdesz el enni köretként-így a szervezetedet sem fogod lesokkolni, mégis sokoldalúbban étkezhetsz.
2022. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!