Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megveszed a nátrium benzoátos...

Megveszed a nátrium benzoátos savanyúkáposztát ?

Figyelt kérdés
Sokan nem törődnek vele pedig különböző savakkal a nátrium benzoát benzolt alkot ami erősen rákkeltő.

2022. dec. 20. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%
10. arról nem is szólva, hogy ha piacon, őstermelőnél veszi, akkor aztán végképp semmi nincs ráírva. De az nem jelenti, hogy nincs benne... :))
2022. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"...benzoát benzolt alkot ami erősen rákkeltő."

Hogyan alkotja? A benzoát a benzoesav sója. Hogy lesz belőle benzol? Előbbi egy vízoldható só, utóbbi egy vízben rosszul oldódó szénhidrogén.

Amúgy káposztát én leginkább a piacon szoktam venni kimérve. Fogalmam sincs, hogy mivel tartósítják, soha nem kérdeztem még rá. Eddig nem lett tőle semmi bajom.

2022. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 Nátrium-benzoát + aszkorbinsav -ból benzol keletkezik ha nem hiszed nézz utána. Egyébként a Vecsési savanyúkáposztában nincs nátrium-benzoát, én is azt vettem.
2022. dec. 23. 13:40
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#13, el nem tudom képzelni, hogy lesz abból benzol. Valami reakcióegyenletet linkelhetnél! Az egyik egy karbonsav sója, a másik egy szénhidrátszármazék-sav. Ha az aszkorbinsav erősebb sav, a benzoesavnál, akkor azt kiszortíja a sójából, Eddig oké. De a benzoesavat hogyan, mivel oxidálod benzollá? A levegő oxigénje ehhez szerintem kevés, hogy álltában leoxidálja. De januárban munkahelyen kipróbálom, szerinte van mindkettő a laborban.
2022. dec. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14 itt van a teljesen tudományos leírás

[link]

2022. dec. 23. 18:13
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az abstractot látom, ami nem a benzolképződésről szól, hanem, hogy nem jó tartósítószereket enni. A lényeg, feltételes mód, semmi konkrét kijelentés: "Whether the substantial human consumption of these compounds could significantly increase levels of such damages in man is still unclear."

Amit nem vonok kétségbe, csak a kémiája érdekelt volna.

2022. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!