Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit érdemes tejföl helyett...

Mit érdemes tejföl helyett rakott ételekbe tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a rakott káposztát például, de legalább egy kis vödör tejföl kell hozzá, ami elképesztően megdrágult, háromszor annyi mint a hús, pedig az sem olcsó.

Azon töröm a fejem, hogy talán tejet sűrítve valamivel, például pár kanál grízzel, vagy krumplipüré porral, esetleg kis pohár tejföllel keverve, vagy olcsó krémsajttal elegyítve lehetne megpróbálni, ha semmi nem megy, akkor paprikás szaftban fogom pici tejföllel, másra egyszerűen nem futja.

Tudtok valamilyen jó praktikát, vagy receptet?



#infláció #tejföl #Rakott képoszta
2023. jan. 27. 06:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
32%

Ennyi erővel lekvárt is tehetne rá, állagra hasonló, ha jól kikeveri...


A besamel nem tejföl helyettesítésére van. Kérdező, inkább edd kevesebb tejföllel, mint lisztes tejjel...

2023. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Valami kell bele helyette, már felvert tojásra is gondoltam, tejben, lisztben elkeverve, de a besamelmártás jónak tűnik pár kanál tejföllel keverve.
2023. jan. 27. 09:34
 13/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hol élsz, de nálunk nem 3000 a tejföl.
2023. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
69%
Én is a besamelre szavazok. Pl. Lasagne eleve azzal készül. Ezért szerintem jó lehet más rakott ételben is.
2023. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Pesten lakom és a Spar van hozzám közel, ott közel háromezer volt tegnap a tejföl, de mindent variálnak időnként kicsit, mert láthatóan kezdi őket a forgalomkiesés aggasztani, de bazi drága minden. Hol olcsóbb lényegesen a tejföl?
2023. jan. 27. 09:59
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

Ismét 2-es, ebben is segítek! :D

Igaz, hogy csak 12%-os, de harmadába kerül:

[link]

2023. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
71%

És még mindig én...

Csak egy gondolat azoknak, akik annyira elájultak a bechameltől, jó eséllyel a szüleik is ilyeneken nőttek fel, pláne ha valaha életükben menzán kajáztak, mert az se a prémium alapanyagok bőségszarujáról volt híres, sose!


És olyan érdekes ez, hogy ha ez szóba kerül, akkora divat fikázni a menzát, mert ha valaki nem teszi, akkor az egy proli paraszt, mert a menza, a "polgári, meg úri rétegnek" , csak egy becsmérlendő hulladék.


De azért olyan érdekes, hogy ha nem is minden nap, de heti rendszerességgel jönnek ide is olyan kérdések, hogy ez- megy az, hogy készül a menzán, mert olyan jót még sose sikerült csinálnom, vagy hogy a fenébe rakják össze olyan jól, valaki szánjon meg egy recepttel,

vagy hogy kéne ugyanolyat csinálni, mert mióta a gyerek azt eszi, azóta azt dicséri, és nem hajlandó az otthonit megenni!


Aki jól főz, tudása is, érzéke is megvan hozzá, az szerényebb alapanyagokból is jobbat fog főzni, mint az itteni válaszolók 90%-a, ez az igazság, meg a valóság!

2023. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%

Az aldiban a 20%-os tejföl 1400 körül szokott lenni (850 g), de persze, ha te mindent drágában szeretsz vásárolni.

[link]

2023. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
94%

17: Nálunk soha nem volt a menzán semmiben sem besamel. Eleve nem is voltak olyan ételek ott, amibe kellett volna.

Már bőven középiskolás voltam, amikor először találkoztam vele, a lasagne-ban. De sok olasz tésztaétel receptben is besamel a mártás alapja.

Ez egyáltalán nem szegényesség kérdése. Nagyon kifinomult ételekben is használhatják.

Nem tudom, nálad miért kattant be ennyire, és miért utálod így :D

2023. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, miért jársz a Sparba, a legdrágább üzlet! Különösen, ha Pesten élsz, ahol lehet válogatni?

A Tesco 20%-os 850 gr.os tejföl is "csak" 1379,-

[link]


Pont tegnap sopánkodtam ugyanezen a barátnőmnek, és azt mondta, hogy ő szükségből néha natúr görög joghurtot tesz tejföl helyett, mert hogy az olcsóbb. Legutóbb akcióban vette 490-ért a 850 gr-ost és gyakran van akciózva.

Abból 1 kg(!) 1699,- Ft.

[link]

2023. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!