Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit érdemes tejföl helyett...

Mit érdemes tejföl helyett rakott ételekbe tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a rakott káposztát például, de legalább egy kis vödör tejföl kell hozzá, ami elképesztően megdrágult, háromszor annyi mint a hús, pedig az sem olcsó.

Azon töröm a fejem, hogy talán tejet sűrítve valamivel, például pár kanál grízzel, vagy krumplipüré porral, esetleg kis pohár tejföllel keverve, vagy olcsó krémsajttal elegyítve lehetne megpróbálni, ha semmi nem megy, akkor paprikás szaftban fogom pici tejföllel, másra egyszerűen nem futja.

Tudtok valamilyen jó praktikát, vagy receptet?



#infláció #tejföl #Rakott képoszta
2023. jan. 27. 06:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%

19, anyósom 36 évig volt élelmezésvezető, azt mondja, az életben semmibe nem csináltak :)

Múltkor valaki kereste a halványbarna, menzás borsófőzeléket, leírtam, hogy karamellt főznek bele, elmondott minden baromnak. Itt mindig az tudja jobban, aki az életben nem járt üzemi konyhán.

2023. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
70%

" Nálunk soha nem volt a menzán semmiben sem besamel."


Ha csak 2-ből kéne választani, akkor se ismernéd fel a besamelt.

2023. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%
A besamel régi, bevált trükk. Nem helyettesít semmit, de sokmindent fel lehet vele húzni. A rakott krumplinál is nagyon régóta használják, lásd Francia rakott burgonya. Használd nyugodtan, akár felvizezett tejjel is.
2023. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23 nem én voltam, esküszöm.

Ezek szerint más is sokallja az árát, bár amiken felháborodnak, ma az roppant olcsó lenne.

2023. jan. 27. 13:35
 25/33 A kérdező kommentje:
töröltek egyet.
2023. jan. 27. 13:35
 26/33 anonim ***** válasza:
40%
22: persze, te biztosan jobban tudod, hogy én mit ismerek fel 😁
2023. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 NTBS ***** válasza:
56%
Vegyél olcsóbb tejfölt.
2023. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
81%

a sparban 1300 a 20%-os vödrös tejföl miért nem veszed azt? nem a legdrágábbat kell megvenni

a 12%-os meg ezer alatt van

2023. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
62%
mármint az s-budget
2023. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Tegnap éjjel megcsináltam a rakott káposztát fele Bechamellel és fele tejföllel, frenetikus lett, annyi volt vele, hogy amikor levettem róla az alufóliát, hogy a tetejét megpirítsam, a szokásos időre nem pirult meg, így visszatettem még tíz percre és picit emeltem a hőfokon, de tökéletes lett és a plusz idő is jót tett neki szerintem.

Köszönöm a tippet és a többi hozzászólást is, érdekes volt olvasni.

Az a bajom, hogy csak a Spar van hozzám közel és az olcsóbb dolgokat szinte sosem lehet kapni, azt egyből elkapkodják, de majd elmegyek messzebbre más üzletekben is vásárolgatok, mert jelenleg nemigen vet fel a pénz, úgy tűnik, meg kell változtatnom a vásárlói szokásaimat, annak vége, hogy mindent egy helyen vegyek meg, ezek szerint jobban utána kell menni, hogy mi hol olcsóbb, mert akkor van azért alternatíva.

2023. jan. 29. 09:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!