Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most, hogy már több rovar...

Most, hogy már több rovar felhasználását engedélyezte az Európai Bizottság, érdekelne, hogyha a boltban vásárolok valamit, akkor az összetevők listájából rájöhetek-e, hogy rovar felhasználásával készült?

Figyelt kérdés

Tehát kötelező-e jelölni, hogy pl.: Acheta Domesticus (házi tücsök), vagy sunyi módon csak annyit írnak esetleg rá hogy: "fehérje" vagy "fehérjeforrás" vagy legalább annyit írnak, hogy "állati fehérje"? Nem szeretnék semmilyen formában rovart enni!

Konkrétan mely élelmiszerlánc milyen termékeiben lehet ilyesmi? Ha magyar a gyártó, az garancia lehet, hogy nincs benne rovar?



2023. jan. 28. 20:25
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!


Bár mondjuk nekem hiába írnák rá, hogy "Acheta Domesticus", nem esne le gugli nélkül! :D


De szerintem kötelező ráírni, hogy pontosan miből készült...

2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom mi a szabályozás. De például a bolti kakaót vörös tetűvel színezik, és csak annyit olvasni a dobozon, hogy: természetes színezék. Amennyiben ilyen ütemben nővekszik a népesség száma a bolygón úgy elkerülhetetlen lesz, hogy a rovarokat ne vegyük számításba élelemforrás gyanánt.
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
42%

"De például a bolti kakaót vörös tetűvel színezik, és csak annyit olvasni a dobozon, hogy: természetes színezék."


Atyaég!!


Na, most lettem rosszul...


De legalább nem iszom több kakaót.


Végül is jó fogyókúra lesz, ha mindenbe bogarat tesznek, mert az embernek nem lesz gusztusa megvenni.


Viszont ez a csak "természetes színezék" megnevezés eléggé megtévesztő és szerintem nagyon nem fer, hogy nem írják rá!! Persze az oka érthető...

2023. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

20:38

Nézd: aki akarja, egye, én nem akarom senkinek megtiltani, de engem se kényszerítsen senki, hogy ilyet egyek, ha nem akarok.


Amúgy ez a rovar élelmiszerként számításba vétel Európa közepén elég maszlag egy szöveg, ha figyelembe vesszük, mennyi élelmiszer köt végül ki a kukában, meg a mostani mesterséges hiánykeltéseket. Valakinek ez nagyon megéri, én inkább erre gondolok.

2023. jan. 28. 20:48
 5/53 anonim ***** válasza:
56%

"Amúgy ez a rovar élelmiszerként számításba vétel Európa közepén elég maszlag egy szöveg, ha figyelembe vesszük, mennyi élelmiszer köt végül ki a kukában, meg a mostani mesterséges hiánykeltéseket. Valakinek ez nagyon megéri, én inkább erre gondolok."


Igen, szerintem is!


Előbb akkugyárakkal, meg éghajlat-szabályozással tönkre teszik a termőföldeket, aszályt okoznak, gyáraikkal beszennyeznek mindent, majd krokodilkönnyeket hullatva közlik, hogy itt a klímakatasztrófa, nem hullik elég eső, kiszáradt a föld, nincs elég élelmiszer, sajnos bogarat kell enned!

2023. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

20:45

Én sem tartom fernek, hogy nem írják rá. Igen, érthető, de el nem fogadható! Olyan szabályozás kellene, mely szerint pontosan(!) le kellene írni, miből van az étel-ital, amit elfogyasztasz!

2023. jan. 28. 20:57
 7/53 anonim ***** válasza:
42%

és akkor még a megsemmisített élelmiszerekről ne is beszéljünk!


Kitalálják, hogy beteg lett a csirke, a marha, a sertés - (mert megbetegítették szándékosan ugye...), minden gazdáét leölik, aztán persze, hogy élelmiszerhiányt okoznak....


Ki van ez találva jól! :(

2023. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
51%
Jesszusom, de kényesek vagytok, látszik, hogy sosem kellett éheznetek. Nyugodtan rakjanak bogarat bármibe, de legyen rajta feltüntetve, hogy aki megteheti anyagilag, szabadon választhasson.
2023. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
91%

"Olyan szabályozás kellene, mely szerint pontosan(!) le kellene írni, miből van az étel-ital, amit elfogyasztasz!"


Na igen, de a gazdasági érdek nem ezt kívánja, mert akkor a kutya se venné meg!

2023. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
70%

"látszik, hogy sosem kellett éheznetek"


De, kellett!


De akkor sem ettem bogarat...

2023. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!