Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Negro cukor neve rasszista?...

A Negro cukor neve rasszista? Mutattam az angol kollegaknak, eleg furan neztek ram.

Figyelt kérdés
2023. márc. 27. 12:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom, nem erdekel
47 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A rasszizmus az a jelenség, amikor egy embert hátrányos megkülönböztetés ér az etnikai jellemzői miatt. Vagyis ha egy színesbőrű személynek odarikkantanak, hogy "hé negro", az rasszista, hiszen a szó ebben a szituációban lekicsinylő jelző. A cukorka papírján csak a "fekete", spanyolul.

Jelen korunk jellemzője, hogy az úgynevezett kultúrharc jegyében - ami valójában egy politikai hatalomszerzési technika - túlzó módon jelenik meg a társadalmi kisebbségek sérelmeinek bemutatása. Majd elmúlik idővel.

2023. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem az, a szó amire gondolsz az a nigger, a rabszolgákat nevezték így a kedves usákok régen.
2023. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ahany nemzet annyi fele verzio..
2023. márc. 27. 12:43
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Én multkor négercsókot kerestem égen földön épp megtaláltam mire az volt ráírva habcsok ?🤔 nem nagyon értettem mire felhívták a figyelmem, hogy igen ez ugyan az csak a négercsók elnevezés már sértő🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ nekem lese esett komolyan ki az a nulla intelligenciával rendelkező egyed aki ezt sértésnek veszi?!nekem eszembe se jutott. A zuhanyrozsáról se jut eszembe a rózsa…. Egyszerűen az a neve és kész.
2023. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


1. Ez egy alapvetően magyar termék. Magyarul a "negro" a cukorkára utal, nem utalunk vele emberekre, nem pejoratív stb.

2. A szó eredeti jelentése "fekete" spanyol/portugál nyelven, amely nyelveket elég sokan használnak ma is, és náluk sem tiltott szó.


Mindemellett van egy ország (Egyesült Államok), ahol a "negro" szó a feketékre használt szó: bár a szociolingvisztikai változások miatt mára pejoratívvá vált, régebben teljesen elfogadott kifejezést volt (ld. King "Van egy álom" beszéde: "One hundred years later, the life of the Negro is still sadly crippled by the manacles of segregation and the chains of discrimination."), sőt, ma is élnek feketék, akik ezt preferálják

(ld. 2010 népszámlálás, ahol a "Negro" is szerepelt még megnevezésként a fekete rasszra: [link]


Tehát a kérdés, hogy lehet-e egy tök más ország mai nyelvi szokásai alapján egy teljesen más ország teljesen más történetű szavát rasszistának címkézni: nem.

2023. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nézz utána, honnan ered ennek a cukorkának neve!

Azé az olyasz származású cukorkagyáros neve, aki a más cukorkák gyártása során keletkezett maradékokból készítette ezt.

2023. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Angol nyelvterületen annak tűnhet, de maga az elnevezés nem onnan származik, nincs benne semmi rasszista
2023. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Ne őrüljünk meg már teljesen!

[link]

Én pl. már túltolt érzékenyítéstől megyek falnak, mert agresszív és konkrétan zaklató. Emiatt kezdek már megutálni embercsoportokat, akikkel azelőtt semmi bajom nem volt.

2023. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
95%
Semmi rasszizmus nincs benne, csak a világ lett túlérzékeny.
2023. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
50%
Angol nyelvterületen vagy onnan érkezőknek igen, elég rasszistának hangzik. A magyarban ez nem egy kifejezetten pejoratív szó, az angolban igen.
2023. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!