Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ki milyen cukorhelyettesítőt...

Ki milyen cukorhelyettesítőt javasol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A cukrot szeretném kiiktatni, részben sikerült is a Stevia-s italokkal, viszont néhány dologhoz még mindig nem találtam cukor-alternatívát.

Elsősorban teához, pudinghoz, főzelékekhez használnám.

Hashajtó és egyéb melléhatások ill. mellékízek nélkül ki melyiket javasolja?

(3-4 ezer Ft a teteje, ill. bioszállítótól venném)


Előre is köszönöm!



2023. jan. 10. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Mézet.
2023. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Amit az első válaszoló írt, a mézet én nem ajánlanám, ha cukor nélkül szeretnél étkezni. Az tulajdonképpen tömény cukor, nagyon gyorsan felnyomja a vércukorszintet, csak egy picivel egészségesebb, mint a kristálycukor.

Én cukormentesen főzök és sütök, a xilitet ajánlom.

Süteményekben sincs kesernyés utóíze, jól lehet vele bármit ízesíteni. Teába talán a Süssina édesítőszer jobb.

Eleinte ezek okozhatnak NAGY mennyiségben hasmenést, de ha fokozatosan szoktatod a szervezeted hozzá, és nem teszel sokat bele az ételekbe, akkor semmi bajod sem lesz, és mint fentebb is írtam, nincs mellékíze.

Xilitet Bioboltban, akár webshopból rendelve is, 3-4 ezer Ft között meg tudod venni kilóját, és sokáig elég.

Remélem tudtam segíteni!

2023. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az eritritolt preferálom. Nincs mellékíze, és sütibe is tökéletes. Néha van, amikor Süssli vagy Süssina folyékony édesítőszert (is) használok sütibe, mivel azokból kevesebb is elég, és azokkal is jók szoktak lenni a sütik, de általában az eritritolt szoktam. Illetve több folyékony édesítőszert is kipróbáltam, de úgy érzem, hogy a tudása a legtöbbnek hasonló amúgy. Viszont a jó barátom nekem az eritritol, azt preferálom, általában 3-4 ezer ft körül mozog, de van ahol olcsóbban is hozzá lehet jutni. Amúgy én mindenhez édesítőszert használok cukorbetegség miatt, főleg ugye eritritolt, de még sosem volt hasmenésem, se más mellékhatás, pedig napi szinten használom pl. kávéba, stb, viszont ettől függetlenül nagy mennyiségben lehet, hogy okoz hasmenést, de most kétlem, hogy annyi főzeléket, pudingot megeszel napi szinten, hogy ebből baj legyen.
2023. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Juharszirup
2023. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, a juharszirupot és a mézet kizárnám már csak a magas kalória miatt is.(meg a fogamat is szeretném kímélni)

Xilittel, ill. Eritritoltal próbálkozom.(árban egyik sem vészes és elég könnyen beszerezhetők)

2023. jan. 10. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
eritriol. Allatokra mergezo. Vagy, ha megteheted, inulin por vagy folyekony, mint a mez -utobbi egy feherje, ami nagyon edes. Stevia is mehet akar termesztheted is, reszemrol nem szeretem, de ez az en gondom. Diab 2-es vagyok ketogen dietaval.
2023. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!