Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy barátomnak minden gyümölcs...

Egy barátomnak minden gyümölcstől gyomor fájása van, miért?

Figyelt kérdés

Nem ment orvoshoz, nem is nagyon hajlik rá. Ezzel nőtt fel, hogy a narancs fajtákon kívül semmi más gyümölcsöt nem tud megenni, mert utána gyomorfájása lesz.

Alma, körte, barack semmit nem tud megenni, vagyis meg tudja és ritkán meg is teszi, mert nagyon megkívánja, de utána jön a fájdalom. Valakinek volt hasonló, vagy tudja ez mitől lehet? Ő nem tudja, hogy ezt megkérdeztem, ez csak engem érdekelne.



dec. 5. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a barátodnak valamilyen érzékenysége vagy intoleranciája van a gyümölcsökkel szemben. Ez az állapot, amikor a szervezet nem képes megfelelően megemészteni vagy feldolgozni a gyümölcsökben található anyagokat. Például, néhány embernél a gyümölcsökben található fruktóz okozhat gyomorproblémákat.
dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Hasonlóra tippelnék, mint az 1. válaszoló, annyi különbséggel, hogy inkább fruktóz felszívódási zavar lehet ez, mert ha (kezeletlen) intolerancia, akkor már sokkal nagyobb és komolyabb problémái lennének (kb. halott lenne vagy durván májkárosult).


[link]

dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Léteik olyan, hogy fruktóz-intolerancia, ez a legtöbb gyümölcs (meg jópár zöldségféle) fogyasztása után gyomorgöcsöket, sok esetben fájdalmas és többszöri görcsös hasmenést okozhat.
dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fruktóz-intoleráns. Én is az vagyok, nem is eszem gyümölcsöt, mert hasfájást, és hasmenést okoz.
dec. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
dec. 7. 19:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Viszont mindenképpen vegye komolyan az egészségét a barátod!


Apám is ilyen makacs, hogy ő nem megy dokihoz...


Mindaddig a napig:

Párjával beszélgettek, elkezdett elfehéredni apum, mondva, hogy semmi baja... Aha persze...


Majd megburult és makacsul mondta semmi baja, a párja ráhívta a mentőket.


Az életét mentette meg. Ha csak 2 percet is késnek a mentősök, apám halott lenne. Ígyis halál szélén volt.


Elpattant a szívébe befutó egyik ér fala és szépen lassan folydogált.


Mindez megelőzhető lett volna:

Megfelelő táplálkozással, vizsgálattal.


Ja és műtétkor derült fény arra is, hogy nemcsak érelmeszesedése van, hanem cukorbeteg is...


Tessék orvoshoz menni, akármi van!


Inkább legyen potya körötök, mintsem halmozzátok a gondot a fennálló problémára.


Akármiről is legyen szó!


S jobb tudni mi van, mert tudjátok, hogy mit szabad, mit nem, lehet új dolgokat is momdanak, amik akár életmentőek is lehetnek.


Én simán szakítottam egykor egyik exemmel, mert nem figyelt oda egészségére.


Egészség fontos, főleg ha párommal akarom leélni az életemet. ^^

Mi rendszeresen járunk kontrollra megelőzve a bajt. Önmagunk és szeretteink miatt is.

dec. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhh ez durva, én komolyan is veszem ezt, nekem is sok bajom van, beteges vagyok és mai napig derülnek ki dolgok, felhívom a figyelmét erre, köszönöm! :)
dec. 10. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!