Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől 800ft egy kiló kenyér...

Mitől 800ft egy kiló kenyér ha egy kiló liszt 139ft?

Figyelt kérdés
márc. 1. 11:49
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem szabad így számolni ahogy te számolod. Elképzelni nem tudod hányféle adó, járulék és egyéb költség épül be az árba. És az áramért sem annyit fizet egy cég mint egy magánszemély.
márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
23%
Nem vennék 5-ft is lehetne.
márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
90%
Munkabér, energia, adókötelezettség,szállítási díj.....stb, soroljam még?
márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
97%
Ha még jobban fel akarsz háborodni, akkor jobb, ha tudod, hogy 1 kiló kenyérhez nem is kell 1 kiló liszt.
márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
28%
Most komolyan álljak le olyannal vitatkozni gazdasági dolgokról, akinek a kenyeret megvenni gondot okoz...?
márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer olvastam egy riportot egy pékséget vezető fickóval, és az volt benne, hogy egyrészt az energiaárak, másrészt a dolgozók bérigénye emelkedett, az áremelkedés kisebb részét teszi ki a nyersanyagok árának emelkedése. Ők fontolgatták, hogy a fagyasztásos technológia helyett visszatérnek a hajnali sütésre (hogy ez konkrétan mit jelent, nem tudom), mert hogy az kisebb energiaigényű.


Amúgy mi a Sparban vesszük a kenyeret (nem nagyon van más közel), ott az elmúlt hónapban többször is csökkent a kenyér ára, most 600 Ft körül van a kilós.

márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%

Amikor először találkoztam a kapitalizmussal, nem értettem, hogy azonos tömegű, minőségű fagyi miért kerül hatszor annyiba Bécs belvárosában nappal, mint Bécs külvárosában este tízkor. De ez olyan negyven éve volt.

Amióta boltban dolgozom (nem kereskedőként), azóta már azt is felfogom, hogy miért adjuk el 40 ezer forintért azt, amit 20 ezerért veszünk. Mert abból kell kigazdálkodni az üzlet működési költségiét, a (nem is magas) béreket stb.

Az eddig leírtakon kívül az is benne van az árban, hogy eladható így is. Egyébként a szakmabeliek azt mondják (és egységesen), hogy tisztességes kenyeret nem lehet nettó 900-1200 forint alatt előállítani. És bizony találkozom kézműves kenyerekkel, amelyek a 3000 forintos kilós árat is verik.

márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
9%
Csicska,és rabszolga informatikus és banki szolgák miatt mert ők megveszik,de ha van eszed megveszed a lisztet és otthon sütől kenyeret.
márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
37%
#18: Tényleg őszintén kérdezem: nagyon fáj a csóróság?
márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
14%

Aki használ kenyérsütőgépet tudhatja a 60 % szabályt, vagyis alapesetben 500 gramm liszt és 300 gramm víz, amit azután igény szerint lehet módosítani, illetve beleszámítanak más folyadékok is.

A víz kisebb része sütés közben elpápárolog, így lesz kb. 700 grammos kenyér.

Érdekes egyébként a színvonal, agymosottak leminősítik a 7. válaszom, ami engem pont nem hat meg, számomra többet ér az őszinte vélemény leírása.

márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!