Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől 800ft egy kiló kenyér...

Mitől 800ft egy kiló kenyér ha egy kiló liszt 139ft?

Figyelt kérdés
márc. 1. 11:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Nem válaszolja meg érvekkel az alábbi lista a kérdésed, de az „elképesztő” 800 Ft-os árhoz egy kis érdekesség.

A lista kedvenc szállítómról származik, ami nem zsömléről van elnevezve.


Kenyérliszt árak (1 kg)

Gyermelyi 429 Ft

Pásztói 939 Ft

Nagyi titka félbarna 469 Ft

Schär Mix B gluténmentes 2149 Ft

Első Pesti Malom 559 Ft


Kenyér árak (1kg)

Panifico 3980 Ft

Lieken amerikai szendvics (147 összetevő) 1799 Ft

Pani teljes kiőrlésű 1111 FT

Pailasse 1963 Ft

Réka kenyere 1998 Ft

Rozsos vekni 2073 Ft

Parasztkenyér 1718 Ft

Jókenyér kovászos 1998 Ft

márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Te sem anyagárban árulnád ha sütnéd.
márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

7. válaszom kiegészítéseként.

Az emberek maguk is hibásak, amikor a háborús hangulatban elkezdtek ész nélkül vásárolni, felhalmozni. Láttam, mi ment az üzletekben, vittek mindent, ami a pénzükből csak telt.

Ebből a kereskedők detektálták, hogy az emberek úgyis megveszik, emeljük az árakat! Így beindult egy spirál. A kormány is kénytelen volt a béreket, nyugdíjakat korrigálni, de azt a pénzt megint lefölözték a kereskedők és termelők, és így tovább.

Engem ez eléggé zavart, legszívesebben lekiabáltam volna az üzletben sok marhát, hogy minek halmoztok idióták, így magatokkal fogtok kiszúrni!

Én megpróbáltam volna "megfegyelmezni" a piacot, hogy azért sem vásárolok, csak minimális dolgokat, abból is a legolcsóbbakat.

Nem így, hogy mintha nem is látnák az árakat, vittek bármit az agyatlanok.

Előzőleg az élelmiszerárak, az átlagos pénztárcához képest elég alacsonyan voltak, azt lehetett mondani, olcsók voltak az élelmiszerek, aminek itt vége szakadt.

Hasonló "kiigazítás" történt sajnos Gyurcsány ideje alatt is, 2007, ha jól emlékszem, akkor is volt egy ilyen érzés, hogy milyen jó olcsóság volt előtte, aminek akkor vége lett.

márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
#31 És mitől ilyen drágák ezek a lisztek ha 1kg malmi minőségű búza 70ft??
márc. 9. 11:15
 35/37 anonim ***** válasza:
52%

34


Bizonyára attól,hogy sok kézen meg át;és mindenki réteszi a maga hasznát.

márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
34. Esetleg azért, mert nem nagyüzemi búzatábláról származik az alapanyag, nem egerek lakják a malmot stb.
márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 NTBS ***** válasza:

Alapanyag, energia, bérek, adó.

Illetve a legfontosabb a profit!

márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!