Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől 800ft egy kiló kenyér...

Mitől 800ft egy kiló kenyér ha egy kiló liszt 139ft?

Figyelt kérdés
márc. 1. 11:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%
#21: Az a fajta, amikor már a kenyeret sem tudod megvenni.
márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%
Mikor felment a liszt és a gáz ara felemelték a kenyér árát, most hogy lement mindkettő ára ,hát nem csökkentették az árát, így történt.
márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
66%
Rezsicsökkentés működik!!!!
márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
49%
7 & 20: Ebben nem kis politikai áthallás volt, még ha igaz is. Másrészről sokan már csak meglátják ezt a híres nevet... Már bocsánat! De ez már ide sem tartozik.
márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a 800 Ft-os kenyér nem ilyen olcsó lisztből készül.
márc. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
86%

Mert megveszik ennyiért.



Ennyi.



Ameddig el lehet adni, van kereslet rá, addig emelik az árakat.



Szerinted miért jelentenek rekord profitokat a cégek, miközben infláció van?

Ha mindenkinél ennyi, kénytelen vagy, vagy nem veszel.


Ha tehetnék, ötezer lenne a vekni ára. Attól függetlenül, hogy az elõállítás meg az alapanyagok mennyibe vannak.

Ez a kapitalizmus, annyi pénzt elkérni, amennyit csak lehet, nem érdekli õket, hogy veled mi van.

Sõt, ha tehetnék, a dolgozókat se fizetnék, ez ellen van a minimálbér.

Ezért szokott lenni árstopp is, hogy az alap élelmiszer árak ne szálljanak annyira el.

Mert ugye kenyér és cirkusz kell a népnek, különben kitör az anarchia.



Nagyon ellentétes példa a cigaretta, ennek elõállítása is fillérekbõl megvan, de a zárjegy, meg az adók miatt van rajta adó, felár, stb.

Erre pont az állam rak extra költségeket.

márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Megveszik még a kétszer-háromszor ennyibe kerülő kenyereket is. A háború előtt is volt ezer Ft-os kenyér.
márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
88%
Én csak azt nem értem, hogy aki szerint a 800 forintos kenyér vérlázító meg rablás, az miért nem nyit egy pékséget és árulja a kenyerét 400-ért. Mindenki nála vásárolna és az első hónap végére csilliomos lenne. Ja hogy az már ugye nem megy, ezért, meg azért, meg amazért...
márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
23%
A kenyérliszt nem annyi, az az ár max a finomliszt akcióban. Kenyérlisztet 460 Ft/kg alatt nem kapsz. (BL 80)
márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában kezdtem el házilag kenyeret sütni, mert a cukorbetegségem miatt nagyon kevés készen kapott kenyér az ami megfelelő. De az alapanyagok elég drágák hozzá. Teljes kiőrlésű tönkölyliszt 400 Ft, Dia Wellnes zero 6 liszt 2200 Ft fél kiló. Ezekből volt a tegnapi

próbálkozásom. Mindenesetre itthon sütve jobban jártam vele az áruk ellenére, mert boltban jóval drágább lenne.

márc. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!