Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg olyan rosszak a...

Tényleg olyan rosszak a kórházi ételek, mint ahogy mondják vagy ez valami legenda még 25 évről? Mostani kajákra gondolok nem az 1990es emlekekre vagyok kivancsi.

Figyelt kérdés
ápr. 15. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Az utóbbi 5 évben 2x voltam kórházban. A reggeli változó. Van, ami nagyon jó volt, pl. tejbegríz, péksütik. A kórházi teát meg valamiért kifejezetten szeretem. Az ebéd szerintem jó, pedig én válogatós vagyok. Nekem direkt jó, ha valami nem túl fűszeres, nem zsíros. Normális mennyiség is volt. Én sose tudtam megenni az egészet. A vacsora rossz volt, általában egy szelet száraz kenyér és ahhoz egy szelet szalámi, vagy sajt vagy májkrém. Vaj sose volt hozzá.
ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
itt lehet olvasgatni véleményeket [link]
ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

A 2es álltal linkelt oldalal annyi a gond, hogy az emberek inkább a rossz dolgokat töltik fel és nem azt, ha valamivel nem volt gond.

Amúgy tényleg változó a kaja minősége. Szerintem jobb lett, viszont tény, hogy nem főznek sok fűszerrel, stb ezt amúgy teljesen megértem, mert nem mindenkinek bírja a gyomora

ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet kórháza válogatja de mifelénk ritka pocsék.
ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 5 évben nem voltam kórházban, előtte sajnos többször is. A kajával nem volt gondom, sőt a reggeli friss péksüteményt különösen szerettem.

Vittem magammal sót, borsot, az ebédet magamnak ízesítettem.

ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Most voltam bent másfél hetet.

Reggeli 2 szelet kenyér vagy 2 zsemle, mellé a 13 napból legalább nyolcszor 2 háromszög sajt. Néha volt párizsi, pici vaj helyette, egyszer egy pici méz, egyszer meg ilyen pici lekvár, csak úgy az üres kenyér mellé.

Vacsorára talán kétszer volt májkrém, párszor valami felvágott, ami időnként fura volt, nem romlott, de nem is az a hú de friss. Néha vaj itt is.

Ebéd:a leves többnyire "húsleves", az ehető volt simán, csak kicsit unalmas már minden nap szinte. Egyébként simán odaadták az előző napi maradékot. A második az almaszósz, paradicsomszósz, répa/borsó/krumplifőzelék, stb. benne valami vagdalt szerűséggel, vagy natúr szelet hússal. A főzelékek számomra túl édesek voltak. Azt nem tudom felfogni, miért nem lehet külön tenni a húst, akkor legalább azt lehet megenné az ember, ha a köretet nem is. Egyszer volt rizses hús, egyszer krumplis tészta, egyszer paprikás krumpli.

Végülis ehető, de finomnak nem mondanám egyáltalán.

ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
A 6-os tipikusan az, aki borzasztó rossz módon szokott étkezni és a valamennyire is normális nem tetszik neki. (Húst magában enni nagyon egészségtelen, a körítés sokkal fomntosabb!)
ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
7, fogalmad sincs hogy hogyan étkezek. De elárulom, tökre szeretem a -normálisan-elkészített főzelékeket.
ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Es 21ben 10napig voltam korhazban a covid osztalyon. Nagyon finomak voltak az ebedek. A reggeli es vacsora valoban olyasmi hogy 2 szelet kenyer es varialvana feltet (szalami/lekvar/korozott stb)

De az is eheto volt.


En nem panaszkodtam.

A levesek kifejezetten izlettek pedig otthon egyaltalan nem eszek.

ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
59%
Az 1990-en felröhögtem, mert akkor születtem és anyám ugyanazt a nyers "főtt" tojást kapta reggelire, mint én 22 évvel később csak más osztályon. De egy ismerősöm pont most fekszik bent, a kaja változatlan, szinte napra pontosan azt kapja, mint én 2012-ben pedig szintén más részlegen fekszik. Delikátos víz répával a leves, ha szerencsés nap van, akkor nincs benne mócsingos darált hús. Második valami szósz hússal és körettel, az teljesen ehető, a főzelék viszont még mindig olyan, mintha valaki egyszer már elfogyasztotta volna. Reggeli és vacsora az reggel 2, este 1 szelet kenyér 1 karika párizsi vagy 1 db kockasajt/főtt tojás társaságában, a reggeli azért 2 db, mert abból kell elrakni az ebédhez. Ami engem anno meglepett, hogy a reggelit és a vacsorát tányér meg minden nélkül leb.ták az éjjeliszekrényre és annyi. Úgy kellett kunyiznom egy kést meg egy kanalat, mert balesetes lévén semmi nem volt nálam első nap. (Debrecen, Klinikák)
ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!