Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vajon igaz vagy csak városi...

Vajon igaz vagy csak városi legenda?

Figyelt kérdés
Vajon megtörténhetett az a történet, hogy valaki felbontott egy ananász konzervet, és a felbontáskor a konzerv lemez teteje beleért a lébe amiben az ananász úszott. A konzervre azonban egy mérgezett patkány rávizelt, és a méreg így a konzerv tetejéről belement a lébe és az élelmiszerbe? Vajon ez tényleg megtörtént vagy csak kamu? Amióta hallottam ezt (a tv-ben!!) azóta mindig megmosom a konzervek tetejét felbontás előtt. Paranoiás lettem ??

2016. jan. 17. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Az alumíniumdobozos üdítőkről terjedt el ez, hiszen ott közvetlenül a tetejét bármilyen szennyeződés érheti, és te az ott lévő nyíláson át veszed a szádhoz és iszod a tartalmát.


Ez valós fertőzési kockázat és nem legenda. Lehet az ananászos történet már csak átköltés, de nem lehetetlen.

2016. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jól teszed, hogy megmosod. Még ha nem is fertőzött, akkor is lehet koszos, a mosás meg nem árt neki.
2016. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a méreganyag ami így rá kerülne olyan kicsi, hogy semmi panaszt nem okozna.


Naponta sok százmillió konzervet, dobozos üditőt fogyasztunk és én még nem hallottam, hogy bárkinak ezért baja lett.

2016. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az üdítős történet is fertőzött patkányvizeletről szól, közben rákerestem és hoax vagy városi legenda jellegű cikkek szólnak róla, úgyhogy nem igaz - akkor az ananászos még annyira sem.
2016. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magát a legendát már én is olvastam vagy tíz éve.

A fémdobozos áruk is nagy kartondobozokban jönnek akár hajón, akár repülőn, szóval nincs esélye a patkánynak, hogy közvetlenül a konzervdobozra suhintson.

Ennek ellenére tökéletesen egyetértek veled, hogy a konzerdobozokat is megmosod felbontás előtt.Pakolástól a polcra kerülésig ki tudja hány kézen-közön ment át, hány vásárló fogdozta már össze.

Nem vagy túl parás, ez szerintem természetes.

2016. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A konzerves,üdítős dobozok általában plasztik fóliába van csomagolva 10-20-assával
2016. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!