Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kiolvadt húst ha visszafagyasz...

Kiolvadt húst ha visszafagyasztom az tényleg komoly gond vagy ez városi legenda?

Figyelt kérdés
Szóval aki megtette lett baja esetleg? Vagy bármi tapasztalat érdekelne
2021. máj. 17. 07:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Visszafagyasztani azért nem szabad, mert (az els) kiolvasztáskor a húsban sok sejt megsérül - ezért ereszt levet- ,igy a levegöben lévö baktériumok sokkal könnyebben belejutnak, és elkezdenek szaporodni. Ha visszafagyasztod, ezek nem tünnek el, csak a szaporodás áll meg, az újabb felolvasztáskor viszont nagyon erösen beindulnak és akár egy óra múlva már veszélyes mennyiségben lehetnek.

Persze elöfordul, hogy valakinek szerencséje van, és nem lesz baja, de ha nem, akkor kórházban köthet ki ételmérgezéssel, ami nem csak kellemetlen, hanem kifejezetten veszélyes is.


Ez olyan, hogy van, aki a penészes ételeket, a több hetes maradékokat is megeszi és nem hal bele, de ettöl még értelmes ember nem kockáztat.


Ha netán valamiért kiolvasztottál húst és mégsem akarod felhasználni, akkor készíts belöle valami ételt - süsd vagy fözd meg -, hökezelés után már le lehet fagyasztani minden kockázat nélkül.

2021. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
A jóég tudja életemben hányszor fagyasztottam már vissza mindenféle húst, sose lett semmi bajom és senkinek sem aki evett belőle. Lehet, hogy elméletileg lehet valami baja a húsnak, de gyakorlatban én még sosem tapasztaltam és senkitől se hallottam még, hogy vele előfordult volna.
2021. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Kettes, ja, hát a HACCP hűtőláncot is csak véletlenül találták ki...
2021. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Másfél kiló egy vagy kiló hetven deka disznóhús, mára ki olvasztottam de másképp alakult. M Nemtudom vissza merjem e fagyasztani vagy mi legyen vele.

Ma mégsem leszünk itthon, így nemtudom pl lesütni zsírban tudom úgy eláll. Most a sima normál hűtőben van.

2021. máj. 17. 08:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jarnal, ha megcsinalnad valaminek es utana fagyasztanad vissza.
2021. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5 Nem leszunk itthon, nem lesz időm rá. Akkor ez kuka lesz nagy eséllyel.
2021. máj. 17. 08:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor add oda valakinek, akinek van ideje megcsinalni es lefagyasztja neked, amig hazaersz :)
2021. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7 Nemtudom kinek odaadni. Most munkahelyről írok addig megyek haza amíg lezuhanyzok atoltozok.. és megyek tovább. A szomszed lehet nagyot nézne tessék másfél kiló hús csinálj vele amit akarsz 😀
2021. máj. 17. 08:54
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#3: Ja, a te konyhád biztos megfelel a HACCP előírásainak.


Kérdező: ha fosol tőle akkor se dobd ki, add oda valakinek, legalább egy kutyának!

2021. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#8: Én örülnék neki, ha a szomszéd adna egy kis husit!
2021. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!