Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most akkor rendben vannak a...

Most akkor rendben vannak a tescos húsok, vagy nem?

Figyelt kérdés
A Hír Tv szörnyűséges vádakat fogalmazott meg a Tescoban a húsok kezelésével kapcsolatban (lejárt termékek átcsomagolása stb.) titokban nyilatkozó állítólagos ottani dolgozókra hivatkozva. Aztán az egész jobboldali sajtó nekiment a Tesconak, nem először. Most a hatósági vizsgálat mindent rendben talált. Akkor ez csak egy politikai támadás volt? Vagy a dolgozók ármánykodása? Vagy mégis van valami bibi, csal elsikálták?

2012. márc. 24. 10:38
 1/7 A kérdező kommentje:

Itt van róla a hír:


[link]

2012. márc. 24. 10:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd... Elképzelhető, hogy van olyan Tesco, ahol csinálnak ilyet. De mint látod nem az eleve lejárt/átcimkézett/feljavított húst rakják ki, hanem először jó az a hús... Mi már sokszor vettünk húst Tescoban, egyszer se volt rossz, de ez nem jelenti azt, hogy pl a váci Tescoban csak jó húst árulnak, nem cimkéznek át hasonlóan, mint a cikkben. Mindenféleképpen érdemes alaposan megnézni azt, amit megveszel, hogy biztosan jó legyen.
2012. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a tesconak nincs akkora ellenőri és laborkapacitása, hogy folyamatosan monitorozza a boltjait.


Másrészt annyira automatikusan mennek a folyamatok, hogy a hibás áru simán átmehet.


Az újracimkézés necces. Azt azért nagyon sok embernek kell csinálnia.


Úgy gondolom, hogy az esetek 99%-a fölött a tesco-s húsok, húskészítmények is rendben vannak. Az más kérdés, hogy nekem akkor sem szívesen veszek ott felvágottat, mért egy Corában, vagy Sparban (különösen a sparban) sokkal szebbnek, frissebbenek látom.

2012. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy most minden rendben van, az biztos igaz. De leírom egy 2 évvel ezelőtti sztorimat:


Vendégeket vártam és (életemben először) a tescoban vettem csirke felső-combot a pultból. Ugyanúgy elkészítettem, ahogy mindig is szoktam, és ebédnél derült ki, hogy rossz volt a hús! Na, akkor fogadtam meg, hogy soha többet nem veszek náluk húst!


Egy másik boltban (nem tesco), amikor elhaladtam a pult közelében, tömény romlott hús szag volt. Szóltam is egy eladónak, hogy nézzenek utána, mert a vágóhídon nincs ilyen bűz. Az pedig értetlenkedve nézett rám, hogy ő nem érez semmit. Többet se jártam abba a boltba, be is zárták azóta.


Szóval én simán elhiszem, hogy van alapja a vádaknak.

2012. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Most a Tesco-t vették górcső alá. Biztos van alapja a vádaknak. Az a gond, hogy nem egyedi esetről van szó. A nagyvásárcsarnokban is vásároltam már olyan húst, amin csak otthon vettem észre, hogy kukacok! mászkálnak benne. A blokkot valahogy az eladó elvarázsolta. Ügyesen vannak ott megoldva a pultok, nem lehet látni, a csomagolásnál mit ügyeskednek a papírba. Nemrég az Auchanban vásárolt marhahúsból készített gulyást kellett kiöntenem, mert büdös volt. Pedig nem tűnt romlottnak. Egy TV riportban láttam, hogy valamilyen gázzal kezelik csomagolás előtt, amitől szép frissnek látszik. Úgy emlékszem freon, de nem vagyok biztos benne.

A kérdezőnek még annyit: Ezt a kérdést igazán nem kellene politikai síkra terelni.

2012. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Apum a Tescoba dolgozik. Ő azt mondta, hogy nem venne onnan semmilyen húst látja a hátterét.
2012. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van haverom aki azóta vegetáriánus mióta egy multi hentesrészén dolgozott. Azt mondja hogy ha tudnák az emberek milyen húsokat vesznek néha nagyon nagy botrány lenne.
2012. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!