Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Azt mondták, hogy ne egyek...

Azt mondták, hogy ne egyek húst, mert az nem tesz jót nekem. Mi van a húsokban ami olyan káros?

Figyelt kérdés
Bélbetegségben szenvedek, húsleves fogyasztása után jobban éreztem magam, aztán egy orvos azt mondta ne egyek..mert cska rosszat teszek magamnak vele. De miért?

2012. aug. 18. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erről talán az orvost kellett volna megkérdezned mert mi nem értünk a bélbetegségekhez.
2012. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az u.n. vöröshúsokat (sertés, marha) sokkal nehezebben emészti a szervezet, mint a fehér húsokat (halat, baromfit). Ha pedig most egyébként is bélbetegségben szenvedsz, nagyon meglehet, hogy még a fehér húsoktól is ajánlott lenne távol tartani magad.

Egyébként aki pl. köszvényes stb. az még a húslevest sem eheti, amikor a köszvény kiújul, mert olyankor az is csak ront az állapotán.


Most szezonja van a zöldségeknek, egyél azt. Zöldbab, karfiol, borsó, káposzták, tökfélék pl. nemcsak levesnek, főzeléknek jók, de finomak pl. rántva is. Lehet belőlük csinálni fasírozottat is (tojással, liszttel vagy zsemlemorzsával, esetleg egy kis fűszerrel összegyúrva) megsütni. Lehet őket párolva, vagy éppen zöldsalátának, vagy tartáros-majonézes hideg salátának is.

Rengeteg variációjuk van, a betegséged úgysem tart örökké, majd bepótolod a husikat.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2012. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A sok hús fogyasztástól magas lesz a Húgysavad és a magas húgysavtól köszvényed lehet
2012. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 doboszoli ***** válasza:
Csak szólok, hogy a hüvelyesek, magas purintartalmuknál fogva, a belsőségek szintjén emelik a húgysavszintet.
2012. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor a zöldfélék közül kimarad a borsó és a zöldbab. De azon kívül még rengeteg zöldségféle van, amikkel többféle kaja készíthető.
2012. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
SAjnos IBS-em van és ezzel az orvos szerint nem lehet mit csinálni örökre elkísér... és anyám vett nekem az orvostól/eladótól lugosító vizet, és azt mondta, hogy kerüljem a húsokat.
2012. aug. 18. 17:10
 7/15 A kérdező kommentje:
Jah és amiket felsoroltatok ennek a felét eleve nem ehetem, mert nagy gázképződéssel jár az emésztésük, az orvos azt mondta, hogy egyek olyan ételeket amiktől nem fáj a hasam, kb 10 hónapja fáj a hasam és azóta 2x volt, olyan, hogy ne fájó hasra ébredtem volna... de akkor is csak azért, mert kaptam új gyógyszereket, és 1-1 napig jól éreztem tőle magam, aztán visszatért az eredeti állapot..:/
2012. aug. 18. 17:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez esetben viszont két dolgot tehetsz, és szerintem mindkettőt meg kell(ene) lépned:

- az orvosod ne azt sorolja, hogy miket nem ehetsz, hanem azt, hogy mit ehetsz

- keress fel egy dietetikust, állítson össze neked minimum egy hónapra való menüsort. De minimum az évszakoknak megfelelő kajákból összeállítva. És akkor azok alapján már talán könnyebb lesz az életed.


Sajnálom, remélem, azért valamicskét a közeljövőben javulni fog az állapotod.

2012. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Jó tanácsokkal láttál el!:) Az baj, hogy ez egyfajta étel allergia, és mindenkinek aki ebben a betegségben szenved más-más ételekre érez tüneteket, persze vannak általánosítható ételek amik mindenkinél tünetet váltanak ki ezeket sorolta fel az orvosom...

LAssan fél éve járok már kórházba, a vizsgálásaim a végéhez közelednek... Egyre jobban IBS - re kerül a gyanu, találtam az interneten egy híres orvost aki gyógyítan tudja, hozzá szeretnék majd elmenni, aztán ott majd kapok biztosan étrendet...

2012. aug. 18. 21:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Úgy legyen! Mielőbi gyógyulást kívánok neked! Ne add fel!
2012. aug. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!