Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy kérdésem volna. Valamelyik...

Egy kérdésem volna. Valamelyik környező országban legális a kutya hús? Vagy csak Kínában az? Semmi gyűlölet nincs bennem, pusztán egyszer szívesen megkóstolnám.

Figyelt kérdés
és nem szeretnék azért kínába menni emiatt, ha lehetne inkább környező országokba, Romániába sokszor járok pl.

2013. ápr. 19. 17:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
mind a kettő állat. az én szememben egyik sem több a másiknál, és ha valaki eszik disznó húst, és ítélkezik mert mások kutyát esznek, annak abba kéne hagynia magát a húsevést is. ez a kutya az ember legjobb barátja nálunk, európai embereknél van elterjedve, más kultúrában más az ember legjobb barátja, pl: tehén Indiában. amúgy megjegyzem maga a Ló is simán megkaphatná az ember legjobb "barátja" címet, mégis megesszük.
2013. ápr. 20. 18:18
 12/16 komp válasza:
95%
hogy idézzelek:..."én egy emberi lény vagyok, a kutya meg egy állat. mind egy hogy itt sokan ezeket a dögöket emberként kezelik," Te biztos vagy a mondatod első öt szavas kijelentésében??! Neked úgy gondolom még soha nem volt kutyád, de a legjobb, amit tehettél velük, ha nem lettél egynek sem a gazdája! Orvosi eset vagy, az biztos tuti! A dögkúton lévő állatok is "tetemek", s nem DÖGÖK! Szerintem a kinaiakkal levelezd le a "kiváncsiságod", s ne itt háborítsd fel azokat az embereket, akik mindent megtesznek a kutyájuk jólétéért, s minél hosszabbra nyújtható egészséges életükért! Sokunk, ha "eljön az idő" a kutya életében, úrnában őrzik,(nem olcsó búcsuzás..!) csak, hogy életük végéig még kutyájukkal lehessenek, s nem "FELFALJÁK"!Fogalmad sincs az igazi ember-kutya szeretetről, de nem is csodálom....!
2013. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
az lehet hogy nincs fogalmam az ember-kutya szeretetről.... tudod nekem élettársam van, aki nem kutya hanem EMBER. Papagályunk van amúgy, okos madár nagyon!
2013. ápr. 22. 18:56
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A papagáJ valóban okos ... :)
2013. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 komp válasza:
100%
A kérdezőnek: az élettársi, vagy házastársi kapcsolat nem zárja ki az állatok szeretét, sőt..., elsősorban a kutya, de akár a papagáj is családtag tud lenni, csak úgy kell hozzájuk viszonyulni....!Mindenkinek megvan a "helye" a családban,de igazi szeretet nélkül nem világosodik meg az emberi elme...!!!Mivel nem vagyunk kannibálok, eszünkben sem jut megenni egy "családtagunkat" sem! Igaz? (a haszonállat nem keverendő közéjük!)No komment....
2013. ápr. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

1)Mit nevezünk haszonállatnak? Hát azt amit mi emberek kikiáltottunk annak. Más kultúrában, más időben, máshol lehet hogy éppen az van kikiáltva családtagnak, amit te haszonállatként tartasz számon. Indiában például a tehén. Sajnos elfelejted hogy ezek az állatok éppen olyan intelligensek mint egy kutya, sőt a sertés egy 3 éves gyerek szintjén van, még videó játékot is tud játszani.... ha nem hiszed, erre van egy kísérlet, videóval, megkeresheted! A helyzet az, hogy elfogadom azt hogy valaki felháborodik rajtam, mert ő pl nem eszik állati eredetű táplálékot, de egy olyan ember, aki falja a hamburgert, a csirkemellet, és a többi húst, ami szintén állati eredetű, nekem ne hőzöngjön azért, mert én megenném a kedvenc ÁLLATÁT. Ezzel az erővel pedig mindenki kannibál, hiszen egy állat is vérből, húsból áll, és egy tehén más kultúrában szent állat, barát, családtag....


2)

Moderátorok látom előszeretettel törlik hozzászólásaimat, nem baj leírom még egyszer. lehet véletlenül ly J vel írtam a papagájt, de ezen kívül más fogásod nincs rajtam, és pattogsz mint a nikkelbolha örömödben, hogy valami, a tárgyhoz köze nem lévő dologba beletudtál kötni.... Megjegyezném még, hogy az előttem lévő kommentelő például nem egy, hanem sokkal több szarvashibát elkövetett nyelvtanilag, őt mégsem ugatod le....

2013. ápr. 23. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!