Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A nemzeti dohányboltnak mi...

A nemzeti dohányboltnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy miér kell egyáltalán engedélyezni Mo.-on. A társadalom sajnos még érett. Be kellene tiltani, és nem csak a cigit, hanem más egészségtelen dolgokat. Mint az alkohol, a hús, a cukor. Ezek veszedlmes dolgok.
2013. júl. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Eltekintve a nyilvánvaló iróniától, elvileg a dohányzás visszaszorítása és a kiskorúak védelme, gyakorlatban zsiros bevétel a fidesznyik spanoknak.
2013. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az államnak ebből vannak kemény adóforintjai.

A hús pedig nem káros, persze, aki ész nélkül annak igen, de hogy lehetne ilyet betiltani?

Az emberek feketén úgyis beszereznék, pult alól adnák a csirkét?

Akkor már előbb tiltanák be a robbanómotort, az károsabb, mint egy marhaszelet.

Érett társadalom magától jön rá, hogy mi káros a számára, de ilyen társadalom nem létezik. Így ellenőrzötté vált a cigiforgalom - Svédországban pl. alkoholboltok vannak. Na meg politikai szempontból se volt utolsó, hogy trafikokat nyitottak.

2013. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy védjék a kiskorúakat a dohányzástól, de gyakorlatilag annyi az értelme hogy a fideszeseknek jó bevétel, főleg azoknak szánták ezt akik nem keresnek olyan nagy összegeket mint a nagyobb társaik.

A hús nem káros, és létszükség mert rengeteg olyan anyag van benne ami fontos a szervezetnek. A cukor szintén fontos, ha módjával fogyasztja az ember.

Az alkohol nem olyan káros mint a cigi, igaz azt mértékkel kell fogyasztani mert jó fertőtlenítő hatása van, meg az alkoholt tisztításra is használják, és ha nem lenne ital akkor az alkoholisták a fagyállót, arcszeszt meg ablakmosót innának amivel csak a veséjüket és még kitudja mit vágnának tönkre, jóval előbb.

Azért mindent nem lehet betiltani.

A dohányzást sem lehetne mert akkor akkora csempés forgalom lenne itt mint állat és azok közt menne akkor a bandaháború ami kitudja mekkora bajt okozna, másrészt a cigi nagyon jó bevételi forrás, csak sajnos rossz emberek kezébe került.

Simán lehetett volna ezt úgy megoldani hogy akkor a régi trafikosok megmaradnának csak mondjuk korlátozni őket bizonyos dolgokba és szétszórni őket különböző nem túl forgalmas helyekre. De ez a nemzeti elnevezés egy katasztrófa, inkább nevezték volna el egységesen trafiknak aztán ennyi.

2013. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ad1 a kérdésedhez nagyon de nagyon nem kapcsolódik a leírásod.. Ad2 a cigi a nemzeti dohányboltok előtt is volt.. Ad3 hús? Cukor? Veszedelmes dolgok? Itt jön elő a fényevő szentlelkű bolond, mint te, aki mivel a természettudományokhoz (de maradjunk mondjuk egy egészséges életkivitelezésnél) nem ért, ilyeneket mond. Mindenki mondhat bármit, hogy fehér méreg meg minden, de ugyanúgy kell minden a szervezetünkbe, csak MÉRTÉKKEL!


A nemzeti dohányboltokhoz meg annyi hozzáfűznivalóm van, hogy ez legalább egy picit visszaszorította a fiatalkorú dohányzást, bár én alapjába véve elitélem a dohányzást.

2013. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te ki a b_dös fr_nc vagy, hogy eldöntsd, hogy mi veszedelmes mindenki számára, és mi nem? Ha én húst eszek, azzal más embernek nem ártok, véleményem szerint magamnak sem, az meg, hogy Te szerinted ártalmas, az magánügy. Ha cukrot eszem, egészségemre, amíg nem akarom a torkodon lenyomni. Ha te nem akarod, nem eszed. A dohányzás még más, mert ott ha én dohányzok, a másik beszívja, az a másiknak is árt. de ne akard már a saját szubjektív véleményedet általánosítani, nem vagy te Isten...
2013. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

XD

Mint az alkohol, a hús, a cukor. Ezek veszedlmes dolgok.


Szakadok a röhögéstől xD. "Veszedelmes dolgok".

Ezzel tudod csak bemutattad, hogy mekkora egy ökör vagy.

Mit érdekel téged, hogy más mit csinál? Ne egyél húst, legalább több marad nekünk. Gondolom vegetáriánus vagy, ha már itt osztod az észt, hogy a hús veszedelmes dolog, de azért jobb ha tudod a következőt a vegetáriánus étrendről:


[Az étrend egyik veszélye az alacsony fehérjefogyasztásban rejlik. Hosszabb ideig tartó fehérjehiányos táplálkozás következtében vérszegénység, gyengeség, étvágytalanság és testsúlyveszteség jelentkezik.


Másik veszély a vashiányos állapot kifejlődése. A vasfelszívódáshoz jó minőségű fehérjékre van szükség. Bár a növényi eredetű élelmiszerek vastartalma nem kisebb, mint az állati eredetűeké, felszívódásuk gátolt. További problémát jelent a csak növényi eredetű táplálékot fogyasztó népcsoportokban a B12-vitamin-hiány és ennek következménye, a gyakorta megfigyelhető vérszegénység.]



Már megbántam, hogy ezt a pár másodpercet rád pazaroltam, de ezt nem hagyhattam szó nélkül, legalább egy jó nevettem xD

2013. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!