Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A napraforgóolaj egészségtelen?

A napraforgóolaj egészségtelen?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy napraforgóolaj helyett használjunk olívaolajat vagy kókuszzsírt. Ennyire egészségtelen lenne a napraforgóolaj?
2013. júl. 22. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészségtelen, csak az olívaolaj vagy a kókuszzsír pozitív élettani hatásaihoz képest nem olyan jó, "csak" közepes. De pl. disznózsírnál nyilván sokkal egészségesebb.
2013. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De attól is függ, mennyit használsz belőle. Ha kilószám eszed a sült krumplit, az olivaolajjal is pont annyira egészségtelen és hízlaló, mint napraforgóolajjal. Ha normál mértékben fogyasztod, egyik sem egészségtelen.

De használhatsz napraforgóolajat pl. sütéshez, és salátákra vehetsz olívát.

2013. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Most légy okos:9

2013. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)! Amiatt kérdeztem, mert a szüleim mindenáron ragaszkodnak a naprafogróolajhoz, én viszont próbálok minél egészségesebben táplálkozni. Sajnos a fehér lisztet se tudom elhagyni, mert mindig azzal főznek.
2013. júl. 22. 12:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a pálmaolajról tudom, hogy gáz, de eddig úgy tudtam, hogy a pálmaolaj a lehető legegészségtelenebb, a kókuszzsír viszont jó.
2013. júl. 22. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2013. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!