Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez így milyen lehet? Rántotta...

Ez így milyen lehet? Rántotta rizzsel?

Figyelt kérdés
A múltkor marad ki előző napról rizs köret, és meg rántottát csináltam és gondolkoztam rajta, hogy egybe kavarjam-e a kettőt, de végül nem tettem. Jó lehet együtt? Ha igen, akkor hogy csináljam? Amikor verem fel a tojást már rakjam bele a rizst, vagy először a rizst melegítsem meg egy kis olajon (és ez lenne a zsiradék is a tojás alá) és öntsem rá a tojást?

#rizs #rántotta #rizses rántotta
2014. jan. 21. 21:42
 1/4 anonim válasza:
Fura ötlet, de szerintem simán kipróbálhatod. Inkább így, mint magában megenni vagy kidobni, hagyni megromolni. Nem hiszem, hogy túl rossz lenne a tojás és rizs íze együtt (főleg, ha van benne só és/vagy bors is). Én úgy csinálnám, hogy a tojást külön felverném egy pohárban (alapból úgy szoktam, jobban össze tudom kavargatni a tojásokat úgy) és beleönteném a rizst is. De ahogy neked tetszik, nekem olajon melegítve-pirítva a rizs kevésbé ízlene.
2014. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Finom :) riso alla cantonese- néven fut egy hasonló recepc a yutubon.. én igy csinálom: rizs megföz, én rakok bele kukoricát borsót, majd csinálok egy pár tojásból hagymával rántottát. Feldarabolom a rántottátajd összeskeverem a zöldséges rizzsel. Természetesen so bors is kell bele.
2014. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kínai kaját ettem hasonlót, teljesen rendben van.
2014. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kínai sült rizs lényegében maradék rizs árpirítva olajban, (zöldségekkel),nyers tojást kevernek bele és úgy sütik készre megfelelöen füszerezve.

Ha így közismert kedvence sokaknak, akkor a maradék rizs átforrósítva és utána beleöntve a tojással összesütve sem lehet rossz.

2014. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!