Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tojótyúk tartás engedély...

Tojótyúk tartás engedély nélkül? Jelentésnél lép az ÁNTSZ?

Figyelt kérdés
Szomszédunkba hoztak 300 tyúkot, tojástermelésre, de feketén csinálják. Ezzel nem is lenne gond, de a mi udvarunkba fújja a ventilátor a tollat és a bűzt is. Hiába szóltunk nekik már, semmit nem csinálnak. Ha jelentem, valamit csinálnak?
2014. máj. 25. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
No én tudok várni. Nyilván elmentél kajálni.
2014. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Minden önkormányzat helyi rendeletben szabályozza, hogy milyen állatból hány db az ami belterületen tartható. Kizártnak érzem, hogy 300 tyúk ilyen mennyiség. Bemész és jelented a jegyzőnek, az majd felszólítja, hogy szüntesse meg.
2014. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A kérdésben benne van: tojástermelésre. Biztos szoktatok venni Tesco és társai üzletláncnál tojást, amin BÉLYEGZŐ van. Itt is az megy, csak bélyegző nélkül. Magyarul, fekete vállalkozás, amit a szomszédok szívnak. A tojást így nem tudja eladni, csak egy két embernek, akik megvesznek heti 20b-ot, a többi napi 300 büdösödik. Gondolom mindenki érzett már záptojás szagot.... Na akkor el kell képzelni és beszorozni több százzal, amit napi szinten szaglászok. Ha valaki tojást akar eladni nagy mennyiségben, kell vállalkozói, ami nekik nincs. Kell ÁNTSZ engedély és bélyegző, ami szintén nincs. Aki néz tv-t, nem egyet láthatott, amikor kiérkeztek az illetékes szervek és milyen munkákat csináltak....
2014. jún. 1. 14:24
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet van csak te nem tudsz róla. Amúgy meg a tojás termelést lehet úgy is érteni, hogy saját termelésre amit magad eszed csak. Termelés nem egyenlő eladással. Amúgy se értettem félre mivel a "feketén csinálják" elmondja, hogy mit akarsz kinyögni, de itt hadonásztok termeléssel, tenyésztéssel meg mi egymással. Témához térve: ha biztos vagy benne, hogy feketén dolgoznak akkor mi a gondod? Sajnálod őket? Azt se tudom honnan tudod milyen papírjuk van. Betörtél náluk? Tudod ők mondhatnak mindent...
2014. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Úristen, nem vagyok hülye, ha lenne papírjuk el tudnák adni a tojást, bármilyen vendéglátóipari egységhez és stb... Meg nem kell megmagyarázni, hogy a hóembernek nyáron jó. De mindegy is. Én ezt nem fogom szaglászni, irigy nem vagyok, mert ilyen igénytelen emberekkel te még nem találkoztál, mellékesen meg engem látogat a NAV majd heti szinten. És, igen, képzeld vannak olyan retardált emberek, akik mindent elmondanak, még azt is amit saját maguk ellen fordítahnak utána....
2014. jún. 3. 19:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Elolvastam írásod, és elgondolkoztam. Ezen, amit írtál:

" A tojást így nem tudja eladni, csak egy két embernek, akik megvesznek heti 20b-ot, a többi napi 300 büdösödik."

Ha nem tudja eladni, állításod szerint, akkor napi kb. 200 (mert 300 tojás nem lesz egy nap, meg elad 20-at) marad neki.

NAPI!!

Ki az az agyalágyult hülye, aki invesztál annyi pénzt ennyi állat tartásába és megmarad napi szinten 200, havi szinten 6000 darab tojása??

Valami nem igaz az állításodban!

Azt elfogadom, hogy büdös, azt is hogy ezt érezni hétszámra irritáló, de ha valótlant állítasz, akkor hiteltelenné válsz és abba kötnek bele, amibe csak lehet.

Mint én is, de nem rossz szándékkal. Gondold meg, miket állítasz!

2014. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A "telep" rég be lett záratva, büdös tojásokat foglaltak le. Minden engedély nélkül ment, azt hitték majd a helyi kisboltosra rá tudják sózni, én meg szaglászom azt a bűzt.

Hát nem így lett. 1. jelentésre jöttek és vittek mindent.

Amikor bementem az ÁNTSZ-hez, közölték, ha 10-et el akar adni bélyegző kell a tojásra, építésügyi hatóságtól engedély kellett volna az én beleegyezésemmel, de semmi nem volt.

Lehet sok a városi, akinek elképzelése sincs ezekről a dolgokról, de ha néznétek tv-t, nem egy ilyen eset volt már benne.

2014. nov. 12. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!