Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen márkájú sót vesztek/has...

Milyen márkájú sót vesztek/használtok?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a marhasót, ezért igyekeznék kikerülni.


Tesco-ból rendelek épp és van két márka, amit nem ismerek: Tesco só és Nyírség só.


Valaki vett már ezek közül valamelyiket? (eddig Horváth Rozit vettem mindig)


Nem akarok marhasót enni, azt a nagy szemcsés, koszos sót. Ezért kell a tanács:)



#kosz #só #marhasó
2014. júl. 9. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
A legolcsóbbat, úgy ahogy kibányászták.
2014. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
szóval te marhasót használsz, mi azt nem szeretjük:) ezért kérdezem!
2014. júl. 9. 22:19
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálam az igen szűk keresztmetszet az összetétele. Se káliumos se jódozott sót nem veszek. (általában sajnos úgy kell vadászni...)

Az a koszos só tényleg undorító, én útszórósónak hívom :D (mert csak arra alkalmas kb)

2014. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi:) nagyim marhasónak hívta, mikor kicsi voltam, mert régen a marháknak adták oda, hogy nyalják, ma meg már embereknek adják el pénzért:))
2014. júl. 9. 22:33
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen csak marhasó volt a boltokban. Én is Horváth Rozi félét veszek, illetve az Aldiban van finom só, Le Gusto márkájú.
2014. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a marhasó?


Néha bármilyen, átlagos jódozott sót veszek, ha éppen látok, akkor tengeri sót, vagy parajdi sót szoktam rendelni.


AMúgy nagyon kevés só fogy nálunk az átlag magyar háztartáshoz viszonyítva.

2014. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

utolsó: a marhasó meg útszórósó az az, ami nem finomszemcsés, hanem nagyobb szemcsés és esetleg koszos is. :)


Régen az állatoknak adták, ma meg megveszik az emberek a boltban. Mint az S-es méretű tojást:) Régen nagymamám vidéken átdobta a kerten, mert selejt volt, ma meg 400-ért veszünk 10 s-es tojást:)))

2014. júl. 9. 22:43
 8/19 anonim válasza:
90%
juj mekkora probléma finnyás Pista... A marhasó az nem por alakban van... Kis okos vidéki....
2014. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

(nem vagyok vidéki, a nagyszüleim azok voltak)


De a marhasó az por állagú (mert nem alaknak hívjuk ugye, de te vagy az okos, deal?), csak össze van tapasztva, és van aki ilyesmit vesz a boltban PÉNZÉRT. erre akartam csak utalni:))

2014. júl. 9. 22:53
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
én görög tengeri sót szoktam venni.
2014. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!