Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vannak olyan élelmiszerek,...

Vannak olyan élelmiszerek, amelyek soha nem romlanak el?

Figyelt kérdés

A só biztos nem, de mi van a cukorral vagy az ecettel például?

Vagy milyen más alapanyagok vannak, amik mindig használhatóak maradnak?



2014. szept. 7. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Méz
2014. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A cukros zacsira rá van írva: minőségét korlátlan ideig megőrzi.

De gondolom, függ a tárolási körülményektől is.

Az ecet is megzavarosodik, pláne, ha kevés marad a flakonban, és elfelejtődik valahol a polcon.

Szóval függ a tárolástól is. De vannak hajók, melyeket a szerencsétlenség után évekkel/évtizedekkel felszínre hoznak, és találnak ehető cuccokat is a kamrában.

2014. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Az igazi méz sose romlik meg, ez igaz.
2014. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Azért sok múlik a tároláson.

De pl. a tészta is sokat kibír, a tea is, rizs, bab, lencse, mák, liszt, só, cukor, ecet - bontatlan állapotban, jól tárolva legalább 1 évet mind kibír.

Az első is jól írta, a méz is jól raktározható, de itt is fontos, hogy pl. ne essen bele morzsa, mert attól meg tud savanyodni.

2014. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
McDonaldos sajtburger?)
2014. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, a méz is eszembe juthatott volna!

Azt viszont nem is tudtam, hogy megsavanyodik, ha idegen anyag kerül bele.

A hajós példa is jó, nemrégiben találtak olyan ép amphorákat egy elsüllyedt antik görög hajóroncsban, amiben romlatlan búza- és egyéb magok voltak és iható bor, a légmentes elzárásnak köszönhetően.

Köszönöm az értelmes válasszokat! Ebben a rubrikában mindig kap valami tippet az ember lánya, ezért is szeretem! :)

2014. szept. 7. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Méz.
2014. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A korábban felsoroltak közül a mák szerintem tönkre tud menni, mi már sokszor fogtunk ki olyat aminek volt valami mellékíze. Lisztbe, rizsbe, tésztába belemegy a moly vagy a kukac, persze ha teljesen légmentesen van lezárva akkor nem.


Konzervek évtizedek után is jók, szerintem a levesporok is sokáig bírnák.

2014. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!