Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tegnap nagyon sokat ettem és...

Kevin576 kérdése:

Tegnap nagyon sokat ettem és hát kikészült a gyomrom. (hányingerem van) Tanács?

Figyelt kérdés

Jelenleg ami kicsit jobb nekem ha felállok járkálok, kortyonként iszogatom a vizet, ki megyek az erkélyre szívok egy friss levegőt..

Amire kíváncsi vagyok most ezt fogom kipróbálni: Kóla, egy szelet citromot megenni, és járkálni. Megpróbálok nem ülni/feküdni. Itt van előttem a DAEDALON gyógyszer, de csak végveszélyben fogom használni :D

Tudtok még valamit ami csillapítsa a hányingert?

16/F



2014. nov. 1. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kóla valóban csillapítja a hányingert, de csak nagyon kis mennyiségben, kb. 1 dl max. A citrom is valóban jó, de azért ne halmozd fel hirtelen a házi praktikákat, vagy ez vagy az, mert a végén átesel a ló túloldalára. Most várj kicsit és ha nem javul, a szódabikarbonát tudom még javasolni. Vízben tanácsolják feloldva, de én pl. úgy szoktam, hogy bekapok egy mokkás kanállal majd iszok rá egy kis vizet. Nincs különösebb íze, kissé sósnak fogod érezni. Nálam csodákra képes, de utána nemsokkal éhes szoktam lenni. Ha éhes vagy az jó :-). Viszont nekem az a gyanúm, hogy itt nem csak a sok evésről van szó, ennyi idő alatt már meg kellett volna, hogy emészd. Nem volt valami romlott?
2014. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem nem volt romlott semmi mert tegnap lett csinálva. De azelőtt volt 1 hasmenéses napom is. Valószínűleg a hányásos/hasmenéses vírus. Bár voltam dokinál azt mondta kilehet kúrálni gyógyszer nélkül is, 4-5 nap múlva azt mondta javulni illetve elmúlni fog.


+ ugye a hasmenés miatt diétáztam és lehet hirtelen ettem sokat?

2014. nov. 1. 13:28
 3/15 A kérdező kommentje:
A szódabikarbóna mennyire hasznos ?:)
2014. nov. 1. 13:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínű, hogy azért. Most ne kísérletezz akkor semmivel, ugyanúgy diétázz. A kólát hagyd, mert az csak enyhe émelygésre jó, de amúgy savasít. Még mindig merem ajánlani a szódabikarbónát, kicsit majd megböfögtet, meg talán éhséget is fogsz utána érezni kb. fél óra múlva. De akkor se egyél semmi extrát. Sokan ilyenkor a kekszet meg a vajas kenyeret, főtt krumplit javasolják, de nekem pl. nem jön be ilyen esetben. A szénhidrát rövid időn belül ismét éhség érzetet okoz. Nekem jobban beválik a fehérje, tehát egy-két szem főt tojás, de a lelkedre bízom. Szerintem tedd azt ,amit a legjobban kívánsz. Persze csak azokból amit felsoroltam, ne zsíros sült oldalast! :-D
2014. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor a kísérlettett hagyom ha nagyon szarul leszek. :)

Most megyek át barátomhoz valószínűleg át viszem a háztartási kekszem eszek egy kicsit, meglátjuk mi lesz :D

Köszi szépen a gyors válaszokat :) Ha esetleg valami ötleted van akkor nyugodtam írd le (ha szeretnéd) szívesen meghallgatom :)

2014. nov. 1. 13:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3. Nekem hasznos, sok esetben kipróbáltam már. Először csak egy csapott mokkás kanállal vegyél be, aztán majd meglátod. De mindenképp igyál rá rögtön, de ne sokat, kb. 1 dl-t. Először kicsit fura lesz, de aztán kezded érezni, hogy olyan a gyomrod, mint a bársony. A túl sok vízivás sem jó, mert olykor hányásra késztet. Szerintem nyugodtan pihenj le, de ne fekve, hanem félig ülő helyzetbe, emeld magasra a párnát és nézd a tv-t tereld el a figyelmed, közben majd hatni fog a szódabikarbóna. A túl sok mászkálás sem jó, egy idő után az is felkavar. Ne nézz semmi felkavaró műsort, olyant válassz, amin szinte eltudnál aludni. Ilyenkor nagyon fontos az ingerszegény állapot, de az is fontos, hogy ne magadra figyelj.
2014. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Köszi a bizalmat, én eddig is írtam az ötleteimet :-)

Remélem a baráthoz átmenés segít, lehet elterelődik a figyelmed és jobban leszel. :-)

2014. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TappancsMancs ***** válasza:
Csak akkor igyál ha hánytál is mert az sok folyadékvesztés, amúgy kicsit fokozhatja a hányingert, mert a hányáshoz folyadék kell. Várd ki amíg átmegy a szervezeteden a sok kaja, biztos kibírod estig. Ha ennél innál jobbak az egyszerű natúrabb dolgok, ne savanyút se alkoholt stb stb.
2014. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hányásos-hasmenéses vírusod volt, akkor diétázni kell, túl korán és túl sokat habzsoltál, 1-2 napig csak folyadékot igyál és egyél ropit, sós vízben főtt burgonyát. Lassan térj vissza a normál étrendre és inkább többször egyél keveset.
2014. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Skacok köszönöm a sok tanácsot/tippet, a barátomnál eltudtam vonni a figyelmemet a hányingerről, és megkínáltak kólával persze figyeltem rá hogy keveset igyak. Most így estére nincs nagy gond, annyira nincs hányingerem se. Pár órával ezelőtt ettem fél zacskó háztartási kekszet, még ma este fogok valamit enni én ropira vagy ugyanúgy házikekszre gondoltam :)

Igyak kólát még ma estére?

2014. nov. 1. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!