Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van ez az újfajta keksz, az...

Van ez az újfajta keksz, az Oreo. Mitől van olyan fekete színe? És mivel van megtöltve? Milyen íze van?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 12:17
1 2
 1/18 anonim válasza:
51%
Szerintem az íze nem rossz. A kakaótol olyan fekete és tejkrém vagy nem tudom, hogy hívják van benne.
2015. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De a kakaótól nem barna, legfeljebb sötétbarna lenne?
2015. jún. 30. 12:28
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Több fajta töltelékkel van. Van tejkrémes és kakakrémes is. Meg még sok-sokféle, de itthon én csak ezt a kettőt láttam.

A keksz része is kakaós, attól ilyen sötét, de lehet, hogy egy kis ételfestékkel rásegítettek. Olvasd el, hogy mi van benne, én még nem néztem meg.

2015. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

jaj most látom, mit írtam :D

nem kakakrém, hanem kakaókrém :D

Freud-i elírás :D Szerintem nagy kaki az egész, ennél ezerszer jobb kekszek vannak.

2015. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Ha eleg sotet a kakao, nem lesz az barna, hanem majdnem fekete. Szerintem te se lattal meg rendes kakaot, csak azt a felcukrozott sz*rt, amint instant kakaokent arulnak...


Az 'ujfajta' Oreo, ami 1912 ota letezik... :D

2015. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem kell kötekedni, 4-es. Megnéztem neten az összetételét, nagyon kevés százalékban tartalmaz kakaót. Ha fekete színű kakaóból is készítették, akkor is csak világosszürke színe lehetne. Te meg beveszed, hogy az biztos természetes alapanyagból van, mert biztos mindent elhiszel, ami a reklámban van és onnan is szoktál vásárolni.

És 1912 óta létezik? Érdekes, nagyapám 94 éves, de még nem hallott róla.

2015. jún. 30. 13:31
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
A jó kis Pilóta keksz sokkal többet ér!De tényleg, mitől fekete az Oreo?
2015. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

[link]

Nyilván nem itthon létezik 1912 óta hanem Amerikában...

2015. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

5: A holland kakaópor minden csak nem cukrozott szar, aztán mégsem fekete, hanem vöröses barna :)

Egyébként, ami nem ilyen instant akármi (Nesquick, meg még nem tudom, mik vannak) azok mind cukrozatlan kakaóporok és mégsem feketék.

2015. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Oreo, Kakós ízű szendvics keksz vanília töltelékkel 29%


Összetevők: cukor, búzaliszt, növényi zsír (antioxidánsokat tartalmaz E306, E304), zsírszegény kakaópor 4,6%, glükóz és fruktóz szirup, térfogatnövelő szerek (ammónium-bikarbonát, nátrium-karbonát), édes savópor, kakaómassza, só, emulgeálószer (szójalecitin), aroma."


Aki ért hozzá, írja meg, hogy melyik összetevőtől ilyen a színe. :)

2015. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!