Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől lesz zsizsikes a liszt,...

Mitől lesz zsizsikes a liszt, rizs stb?

Figyelt kérdés
Vagyis szerintem zsizsik. Nem tudok tőlük megszabadulni. Ha pl veszek egy kg lisztet, használok belőle egy picit, utána már dobhatom ki, mert zsizsikes lesz. Már mindent kipakoltam, kimostam, azt hittem, hogy találok valami fészket, de nem. Egyszerűen már hülyét kapok. Ha mindent átrakok műanyag dobozba az jó megoldás?
2015. aug. 2. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nyilván vannak lárvák a konyha eldugott helyein. Mi úgy védekezünk ez ellen -ahogy te is gondolod- hogy jól záródó műanyag edényekben tartjuk a lisztféléket, zabpelyhet, stb. Lehet venni speciálisan erre kitalált dobozt, pl Tupperware márkájút (ha van még ez a cég)
2015. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hogyne lenne tupperware

lehet, hogy drágák, de nekem 20 + éves cuccaim is vannak tőlük

2015. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A liszt általában molyos szokott lenni, de ez most a kérdés szempontjából lényegtelen. Egyáltalán nem biztos, hogy nálad kerülnek bele, az értékesítési lánc bármely pontján lehetnek molyok és egyebek, már a malomban, a raktárban, a boltban, bárhol, te meg hazaviszed, hiszen nem látsz bele a papírzacskóba. Mindig ugyanott, olyanolyan márkákat szoktál vásárolni? A dobozolás jó megoldás, de csak akkor, ha tényleg nálad rágják bele magukat a cuccokba. Arra is figyelj, hogy a doboz/üveg szája ne maradjon lisztes, mert például a molyok még arra is rámennek, bár a vastag műanyaggal szerencsére nem bírnak el.
2015. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem, a lisztben leginkább zsizsik van, nem moly. Kimondottan gabonazsizsik. Moly akkor lehet, ha pl. berepül és lepetézik, de zsizsikes lisztet simán vihetett haza.
2019. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!