Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Átlagos napi étrendnek milyen...

Átlagos napi étrendnek milyen a lentebb leírt mai étkezésem?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok 22 körüli BMI-vel, nem sportolok semmit, itthon szoktam XHIT Daily videókra tornázni, és mindennap sétálok minimum egy órát.

Ma ezeket ettem:

Reggeli: tejeskávé, egy barack, 125 g barackjoghurt

Ebéd: 1 tányér paradicsomleves, krumplistészta

Vacsora: egy nagyobb banán, tejeskávé

Ezeken kívül ettem egy túrórudit.

Este két és fél órát sétáltunk a barátnőmmel, a normálisnál talán gyorsabb, de nem kifejezetten gyors tempóban. :)



2015. aug. 26. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem ez kevés 15 évesen, ha nem fogyókúrázol.

És hiányzik nagyon a fehérje, ma szinte csak szénhidrátot fogyasztottál.

2015. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma tényleg hiányzott, de egyébként reggelire tartalmasabbat szoktam enni :)

Most nézem, hogy azt írtam, hogy mai étkezés... Ez tegnap volt, de a lényeg ugyanaz :D

2015. aug. 26. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

A mennyiségre nehéz mit mondani mert nem tudni hány kiló vagy, nekem kicsit kevésnek tűnik hiszen még növésben vagy.


Az összetétele pedig tényleg nem jó, ezek nem minőségi ételek, talán csak az egy szem barack. Több zöldséget és húst kellene enned; a tej és a joghurt helyett túrót, tojást.

2015. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem jó, egyrészt kevés, másrészt nagyon tápanyagszegény, egészségtelen is.


A mocsok, szennykaja krumplistészta 0 tápértékkel különösen böki a szemem. Milyen szülő rak ilyet a 15 éves, fejlődésben lévő gyereke elé? A napi 2 kávéról nem is beszélve...


Ma gyakorlatilag ami ért valamit az étrendedben: 1 szem barack és a paradicsomleves.

2015. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, mennyit ettél és mennyire van szükséged...

De a fehérje feltűnően hiányzik. Inkább ilyen-olyan cukor van benne, egyszerű és összetett... A testnek pont nem arra van szüksége. A 3 makrotápanyagból 2 esszenciális, a fehérje és a zsír. A zsír bizonyára megvolt, abból nem kell sok, a szénhidrát energia, de a fehérje problémás s abból nincs tartalék, izmot bont a test, ha nem megfelelő a bevitel.

2015. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!