Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg otthon érdemes enni...

Tényleg otthon érdemes enni mindig, kerülni érdemes az éttermeket?

Figyelt kérdés

Otthon,ha jól elmossuk az edényt és abból eszünk utána,azt tudjuk,hogy jól el van mosva és nyugodtan ehetünk belőle és tiszta kézzel főzünk.


Az étteremben kitudja,hogy hogy van elmosogatva,meg ,hogy hogy mint főznek. Lehet nincs megfelelően elmosogatva és előttem abbol a tálból vagy azzal az evőeszközzel egy beteg vírusos ember evett vagy egy menekült. Sohasem lehet tudni. Aztán ,hogy ha kicsit rosszúl csinàlják a kaját,nincs meg a megfelelő hiigénia úgysem foglalkoznak vele?le...arják mert nem ők eszik meg,nem izgatja őket?


Esetleg olyan étterembe érdemes menni ahol minden nap friss húsból csináljàk az ételt és műanyag tálba teszik mondjuk a gyrost meg műanyag villát adnak hozzá,mert abbol a tálból és azzal a villával nem evett még senki?



2015. aug. 30. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Elárulom, hogy minden étteremben fertőtlenítő mosás van gépben :)
2015. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy újabb kérdés, amit a halálfélelem inspirált. Ne félj.
2015. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Egy normális étterembe mindig megfelelően van elmosogatva és fertőtlenítve minden. Az alapanyagokat is külön mossák el fertőtlenítik le, nekik ez a szabály és szigorúan kell vegyék mert nagyon ellenőrzik őket.

Rokonomnak van étterme ami pizzéria is egyben, és neki sokszor nem amiatt fáj a feje hogy mikor milyen forgalomra számíthat hanem hogy mikor toppan be egy ellenőr és miben fog majd hibát találni. Ott náluk mindenről el kell számolni hogy mit mikor mostak, tisztítottak meg, a hűtőbe is mikor mit raktak be és mennyi ideig tárolták azt ott benne. Szigorúság van, és persze sok minden számít, még azért is szólnak ha valaki le fröcsköli a csempét és nem mossa le rögtön utána!

Még sima utcaszéli lakókocsi büfékre is odafigyelnek ezekre hogy milyen ott a tisztaság a munkaterületen, meg milyen módon szolgálják fel az ételt és mennyire tiszta a dolgozó keze meg azt is nézik hogy hova mibe törli bele.


Barátnőm 2 éve volt diákmunkán egy strandbüfében, leginkább ő adta ki az ételt és készítette el, illetve rakta össze a hamburgert, gyrost, lángost stb... És ugye oké hogy volt rajta kötény de elkövette egy ellenőr előtt pont azt a hibát hogy a köténybe törölte bele a kezét ahelyett hogy tiszta konyharuhába törölte volna vagy mosta volna le a kezét amikor összekente a majonézzel, és bizony egyből kaptak egy kisebb bírságot ezért a mutatványért ami miatt a barátnőm bukta 3 napi fizetését.

A rokonom éttermére visszatérve ott volt már arra is példa hogy az autós futárt ellenőrizték hogy mennyire zárható táskába szállítja az adott ételt és milyen az autójának a tisztasága, oké itt nem arra mentek rá hogy mennyire koszos a csomagtartóban a kárpit meg arra hogy ott félre van dobálva pár papírgalacsin, hanem ott azt nézték hogy nem-e szerszámok közt vagy más vegyi anyagokkal egy helyen tárolja az ételeket független attól hogy megfelelően be vannak csomagolva meg zárva a hőtartó dobozba meg a táskába de nézik ott ezt is.

Abba az étterembe általában tanulóra, vagy kezdőre bízzák a mosogatást, de ha hirtelen sok mosogatni való akad akkor mindig befognak mellé valakit aki éppen szabad hogy segítsen és ne legyen kapkodás mert akkor tuti nem lesz teljesen tiszta az evőeszköz meg a tányér.

2015. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoylan veszik a tisztaságot, a legkissebb gond esetén bezárathatnák a boltot..
2015. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Normális éttermekben rendesen el szoktak mosogatni.
2015. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez óriási butaság, állítom, hogy a legtöbb háztartásban nem fertőtlenítik minden mosásnál az edényeket, míg egy étteremben ez kötelező.
2015. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Gratulálok, attól ha egy egészséges menekült evett belőle egyszer, akkor már dobják is ki? Nem nagyon járnak a menekültek étterembe. Vagy más az elképzelésünk az éttermekről. Az nem minősíthető számomra étteremnek, ami müanyag evőeszközöket ad, az csak egy kifőzde vagy egy büfé. Az étterem az, ahol a pincér jön az asztalodhoz, ahol otthagy 5000 ft-t 4500 ftnyi kajáért és bőséges adagokat osztanak. Én kéthetente járok étterembe, soha semmi problémám nem volt a mosogatással és az étellel.
2015. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az igényesebb éttermekben tisztábbak az edények, mint a saját háztartásodban.
2015. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

1. Tavaly az egyik gyrosbárban láttam saját szememmel,hogy az a pultoscsaj aki készitette nekem a gyrost,míg sült addig más vásárlótól vette adta a pénzt,visszajárót és mindenféle kézmosás nélkül a használt tálcákat egy pici kis vízzel leöblítette aztán megtörölte. Nem is volt nagy gusztusom megenni a gyrosomat utána de csak megettem szerencsére semmi bajom nem lett és azt kellett volna akkor is csinálnom,hogy mikor elkészítette a gyrost akkor azt mondani,mégsem kell ,egye meg ón mert láttam amit csinált. És eljöttem volna. Amúgy a tálca is úgy csúszott amire a tálam tellék,persze a zsírtól. Örüljenek hogy be nem jelentettem az élelmiszerellenörzési hivatalnak.


Aki meg azt írta,hogy a köpenyébe törölte a kezét és ezért kaptak büntit és a csajnak három napi fizetése ugrott. Megérdemli. Ez neki is bünti tanulópénz. Legközelebb nagyon odafigyel legalább mindenre. Én gyorsan le is fotóztam volna bizonyítékként és én is mentem volna a büfét bejelenteni.

Az élelmiszer nem játék.

2015. aug. 30. 22:48
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Én inkább azért kerülöm őket, mert általában hangos a duda, kevés a gáz, azaz olyan szinten felül vannak árazva az ételek, hogy nem éri meg ott enni. Persze nyaraláson vagy valamilyen különleges alkalomkor, vagy különleges étterem esetében kivételt teszek.
2015. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!