Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tényleg otthon érdemes enni...

Tényleg otthon érdemes enni mindig, kerülni érdemes az éttermeket?

Figyelt kérdés

Otthon,ha jól elmossuk az edényt és abból eszünk utána,azt tudjuk,hogy jól el van mosva és nyugodtan ehetünk belőle és tiszta kézzel főzünk.


Az étteremben kitudja,hogy hogy van elmosogatva,meg ,hogy hogy mint főznek. Lehet nincs megfelelően elmosogatva és előttem abbol a tálból vagy azzal az evőeszközzel egy beteg vírusos ember evett vagy egy menekült. Sohasem lehet tudni. Aztán ,hogy ha kicsit rosszúl csinàlják a kaját,nincs meg a megfelelő hiigénia úgysem foglalkoznak vele?le...arják mert nem ők eszik meg,nem izgatja őket?


Esetleg olyan étterembe érdemes menni ahol minden nap friss húsból csináljàk az ételt és műanyag tálba teszik mondjuk a gyrost meg műanyag villát adnak hozzá,mert abbol a tálból és azzal a villával nem evett még senki?



2015. aug. 30. 21:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%
Nekem semmi bajom az éttermekkel. Viszont nyáron voltam Zánkán a gyermeküdülőben és ott a menzán mind a kaja minősége, mind az evőeszközök állapota botrányos volt.
2015. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
75%
Én is dolgoztam már jó pár helyen, az evőeszközöket zárásnál ecetes vízbe áztatták reggelig..nyilván nem jött le róla a retek..én mostam el a pultba egyesével, sőt még a tányérokat is!!! A szakács, amivel keverte azzal kóstólta a kajat..és nem az ápoltabb fajta.. Egyik helyen sem dobták ki a kaját ha leesett.., volt olyan is, hogy a cukrot, lisztet stb ki dobtam, mert tele volt cigi dohánnyal..volt aki bagózás utan nem mosott kezet, vagy épp szarás után nem..de volt olyan is, h nem húzta le a wct sem. A főnöknek nem számított ha 2x fagyasztják vissza a húst..fuuu..na tudnék regényt írni..én az ilyen helyről megyek is, én nem adom a pofám ehhez..főleg, h a legtöbb helyen bent kapsz kaját..na én inkább vittem magammal, pedig nem kis spórolás lenne.
2015. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
66%

Előző vagyok, volt olyan, hogy meghagyta a vendég a fél kaját, azt mondja a "főnök" egye meg valaki micsoda pocséklás..néz mindenki..(nem viccelt)

Nyilván semkinek nem kellett..

Hát a "főnök" leült megette...:D

2015. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
85%

Kétlem, hogy otthon mindenkinél tökéletes lenne a higiénia.


Az sem jellemző, hogy napi szinten éttermi kaja miatt lesznek rosszul az emberek.


Ahol műanyag az evőeszköz, az nem étterem, hanem büfé, kifőzde, kajálda...

2015. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
53%
Én mindig elteszem a blokkot!! Volt már olyan, hogy rosszul voltam, de mivel egy napig tartott nem mentem orvoshoz.. Lehet otthon sincs mindig patika tisztaság, de legalább nem köpködik tele. Vagy milyen fini mikor a konyhalány a fostos kezével panírozza a húst :D.. igaz kisül.....jó étvágyat!! :D
2015. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
58%

Főútvonalak menti éttermekben razziáztak, és olyat találtak az egyik vedéglátó helyen, amitől a szívunk is elállt.

Több étterem nem ment át a rostán az ellenőrzések alatt, derült ki a Nébih közleményéből. A legtöbb helyen higiéniai problémákat és lejárt élelmiszereket is felfedeztek az ellenőrök. Az M1-es autópálya melletti egyik étteremben több éve lejárt termékeket találtak, például hét éve lejárt húsgolyót.

A Nébih több eljárást is indított, a lejárt árukat pedig megsemmisítették. Akár milliós bírságokat is kiszabhatnak a szabálytalanságokért.

2015. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!