Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 10 napig hogy élnétek 10 ezer...

10 napig hogy élnétek 10 ezer forintból? Milyen ételt vennétek? (reggeli-ebéd-vacsora included)

Figyelt kérdés

#étel #olcsó #hónapvége
2015. okt. 21. 22:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1000 Forintbol meg hust is nehetsz, nehogy etolajos rizsen meg ilyen borzalmakon jarjon az eszed
2015. okt. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint ez a napi 1000 Ft 1 főre nagyon jó. Mi ketten napi talán max 1000-ből vagyunk, de sokszor borzasztóan kevés jut fejenként. Jelenleg én vagyok álláskereső, így nagyon meg kell gondoljuk, hogy mit veszünk és eszünk. Azt nem írtad, hogy mennyire tudsz sütni-főzni, de ha igen, akkor írok pár dolgot, amit én ilyenkor szoktam csinálni. Paprikás krumpli kolbásszal vagy anélkül, esetleg 1 bögre tejjel és 1 szelet kenyérrel, vagy krumplis tészta ezek elcsépelt dolgok. Hogy változatos legyen a minden nap, így pl borsófőzelék lesz holnap töltött tojással. Ma spenótos-tojásos pizza (anyósom rengeteg spenótot termel, onnan kaptuk), esetleg spenótfőzelék lesz még később főtt tojással. Aztán csinálok egy kis húslevest csirkeaprólékból, mellé főtt krumplit és spenótmártást. Vettem pár egész grillcsirkét, azt feldaraboltam, a nyakából, hátából, szárnyvégéből, farvégből és a combcsontjából, mellcsontból csinálok levest. Egyúttal így megvan a leves is és a második is nekünk, pláne, hogy én egészben (hámozva) főzöm meg a levesben is a krumplit, így gázt is spórolok. A combját le szoktam filézni és rizses vagy tarhonyás husit szoktam belőle csinálni. A mellfiléből pedig, hogy kiadós legyen levesből félretett borsóval és sárgarépával csinálok egy ragut, amit tejföllel dúsítok, mellé tészta. Így gyakorlatilag 1 csirkéből napokig eszünk. Szoktam csinálni lángost, ez kb. 150 Ft-ból megvan nekem 12 darab és ha akarok teszek rá tejfölt, vagy ehető bablevessel is kenyér helyett, vagy csinálok mellé delikátlevest és hogy tartalmasabb legyen, teszek bele grízgaluskát. Most gombaszezon van, így ma megyek tölcsérgombát szedni, abból finom gombapaprikás lesz nokedlivel. Ha veszel 30 dkg lapockát, az sem drága és csinálsz belőle 1 kg rizzsel rizses húst. Ma veszek csirkemájat, most akciós és fél kg-ból zöldborsós-répás csirkemájrizottót szoktam csinálni. De süthetsz pizzát is, paradicsomos alapra reszelsz párizsit, esetleg ütsz rá tojást, teszel rá hagymát és mehet a sütőbe, vagy csinálhatsz kenyérlángost. Egy kis fokhagymás vagy kapros tejföllel megkened a tésztát, teszel rá kockákra vágott kenyérszalonnát, vagy olcsó császárt, hagymát, paprikát, paradicsomot, tojást és mehet is a sütőbe. Vagy vannak ezek a kis hosszú sulirudak, abba teszel olcsó virslit, ketchup, mustár és kész a hot-dog. Még rengeteget tudnék írni, de már nem írok, mert így is sokat írtam :)
2015. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Zsíroskenyér kb napi 200Ft lenne, nem kell ennyire minimálban gondolkodnod.

Napi 600Ft-ért rendelem az ebédet (kis leves, kis főétel; egészségkonyha), a maradék 400-ból simán kijönne a reggeli, vacsora különösebb fejtörés nélkül. Persze ha nagyétkű vagy akkor kicsit más a helyzet és inkább magadnak kell főznöd, én nem eszek sokat.

2015. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
ez nagyon elszomorító, hogy embereknek ennyiből kell élniük és így ki van számolva forintra:(( nekem 10 000 ft 4-5, nagyon max 6 napig elegendő. de mint már mások is írták: rizs, tészta, ezekhez valami olcsóbb szósz, 1-1 zacskós leves is belefér. viszont ilyen vizes, felfújt kifliket, zsemléket nem vennék, mert oké, hogy csak 15-20 ft, de semmi tápanyag nincs benne és hamar éhes leszel utána. ajánlanám a zabpelyhet: sparnak van saját márkása 200 ft-ért, elég nagy adag, vízzel megcsinálod, hozzá kis gyümölcs és tök jól laksz tőle.
2015. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egy kiló répa, 150 Ft. Egy kiló rizs, 200 ft. Egy kiló zsír, 400 ft.


10ezerből tudsz csinálni vagy 30 kiló kaját.

2015. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

10 ezerből akár 2-3 heti normális kaját össze kehet hozni

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..

9-10-es válasz

2015. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15: Zsír 1400-tól kezdődik kilója!

Persze vehetsz hájat, és kisütheted otthon, akkor 800 alatt kijön, csak amekkora koszt csinál, nem biztos, hogy érdemes.

2015. okt. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én egy ipari parkban dolgozom ahol van egy büfé étkezde. Ott 200 illetve 310 Ft egy olyan szendvics ami reggeli gyanánt elegendő. 750,-Ft egy menü ami leves és egy főétel. Mivel vacsorázni meg nem szoktam vagy nagyon minimalisat így hellyel közzel én meg is valositom a napi ezres kaja kvótát.
2015. okt. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Paprikáskrumpli, spenót, bundáskenyér, sült krumpli, tojásos nokedli, lángos, palacsinta, kenyérlángos szalonnálval, kelkáp.főzelék, parad.káposzta főzelék, fasirt, kr.pogácsa, rösti, tükörtojás, rántotta stb...
2015. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ime egy olcsó étel, nassolni is jó, ha nem fogyózol.

2 szép vöröshagymát felkarikázol,salátalevet készítesz, víz, só cukor ecet, ha forr beledobos a hagymát főzöd pár percig, kihütöd és kész. eheted vajas, zyíros kenyérhez, de ízlés szerint fött ételhez salátaként! Vitamin és rost dús.Nem puhul meg.

2015. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!