Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet kapni Budapesten...

Lovejoy kérdése:

Hol lehet kapni Budapesten egészséges szószokat, mártásokat cukor menteseket?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egészséges szószokat, mártásokat akarsz, magadnak érdemes elkészíteni. Amit készen kapsz, az már csak a tárolás miatt is mindig tele van adalékanyagokkal. Ha nem vagy egy konyhatündér, a neten is találsz rengeteg könnyen elkészíthető receptet.
2015. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Sehol... Ilyeneket csak magad készíthetsz, persze egy kis időráfordítással, ami már a megfelelő alapanyagok megvásárlásával kezdődik.
2015. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van is, tuti drága, ahogy a cukrosak is. Sokkal jobb magunknak készíteni.

Ha csak a cukormentesség fontos, némi tartósító nem gond, akkor még megcsinálható, hogy mondjuk grillszószt keversz ki paradicsompürével, én nem tudom azt a remek ízt elérni s igen macerás is lenne mindenféle paprikát és hagymát és fűszert belepakolni, úgyhogy a kedvenc grillszószom kb. az egyetlen dolog, ami nem sima egykomponensű (max. 2, ha sózott) alapanyag, mégis megveszem. Szerencsére iszonyúan sós, erős és ízes, nyolcszoros mennyiségű paradicsommal egészen szuper. Mindenre azt teszem, tojás, tócsni, néha zöldséget mártogatok bele... Pofonegyszerű s kilónként van benne vagy 5 gramm hozzáadott cukor... Ez elrontja a totális normál cukortól való mentességét az étrendemnek, de annyira nem vagyok merev, annyira finom, nekem megéri így.


De sok remek fűszerkeverék is van, amiben nincs cukor vagy efféle, azokból is ki lehet indulni.

2015. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán lehet kapni, én még nem láttam cukormenteset.

Saját magam készítem őket.

2015. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és a hasznos tanácsokat.
2015. dec. 4. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!