Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok fitinsav és cukormentes...

Tudtok fitinsav és cukormentes ételeket mondani?

Figyelt kérdés
Igazából a lista amit nem ehetnék az a: szezámmag, dió, mogyoró, mandula, burgonya, búza, rizs, csicseriborsó, szója, tofu, lenmag, cukor, gabona. Viszont olyan ételek kellenének amik nem nagyon tartalmaznak tejet mert allergiás rá a nővérem. De az se baj ha írtok olyanokat is, reggeli ebéd vacsi ötlet mind jöhet :) előre köszi a válaszokat.

2015. márc. 22. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


itt nézelődjél, biztosan találsz közte olyat, amit keresel.

2015. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem semmi. Nekem is van egy hasonlóan hosszú tiltólistám, bár nem teljesen ugyanezek.

Ebédre én valamilyen húsfélét szoktam készíteni. Általában natúr módon, csak fűszerezve és olajban sütve (pl. sertéskarajt, csirkemellet). A fűszereket lehet változtatni. Tehetsz hozzá zöldséget, pl. paprikát, kaliforniai paprikát, hagymát, gombát. Én olyat is szoktam, hogy egy pici citromot teszek a csirkéhez és olajbogyót. Köretként valamilyen párolt zöldség jöhet szóba, pl. zöldbab, répa, karfiol, brokkoli, cukkini, vagy egy jó kis saláta. Sütőben is szoktam készíteni csirkecombot, tarját. Halakat is készíthetsz, vagy májat. Baconnel, vagy egy ízesebb sonkával is lehet ízesíteni a húsfélét. Pörköltnek, vagy hagymás/lecsós alapon is készítheted a húsokat, csak kérdés, hogy meg tudod-e enni tészta, vagy krupli nélkül. Mondjuk egy kis savanyú uborkával, vagy más savanyúsággal.

A cukrot nem tudom hogy érted. Csak maga a cukor tiltott, vagy a magas cukortartalmú gyümölcsök is? Ha nem, akkor a többi étkezés bármelyikére ehetsz gyülölcsöt, esetleg gesztenyét. Kis étkezésekre joghurt, kefir, házi krémtúró gyümölccsel.

A vacsora lehet pl saláta. Teljes értékű lehet a zöldség egy kis tonhallal, vagy főtt tojással. Én az avokádót is nagyon szeretem benne.

Én még azt javaslom neked, hogy ami nem tiltott, abból minél többféle dolgot egyél. Ha a nővéred nem ehet tejet, akkor a főtt ételekből hagyjátok ki, de egyébként te egyél. Én sokszor úgy főzök, hogy a végeredmény kétféle, de a főzés végéig egyben készül. Pl. készítek egy pörköltet és a végén ketté osztom és a felébe teszek tejfölt. Vagy a sonkás-tejszínes csirkének csak a felét tejszínezem.

2015. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőt, ment a zöldpacsi :)
2015. márc. 23. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!