Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cukor tud függőséget okozni?

A cukor tud függőséget okozni?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni diétázni. Azt vettem észre, h iszonyatosan cukor függő vagyok. Én dohányoztam 9 évig, és azt nem volt ennyire nehéz abbahagyni. Abba az volt a jó, h egy idő után nem éreztem kényszernek, h rágyujtsak. A cukor viszont sokkal durvább. Ha nem eszek 2-3 napig vmit amiben cukor van nagyon feszült leszek, ideges, és nem érzem magam jóllakottnak. És az édesítőszerek nem pótolják.

Mit tegyek? A diétában, amit el akarok kezdeni, nem akarom magamnak megengedni a cukrot.



#diéta #cukor #cukor-függőség
2016. jan. 14. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ez cukorfüggőség.

Ha diétázni akarsz akkor cukrot ne egyél. Helyette lehet enni édes gyümölcsöket, vagy mézet.

2016. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a hozzászokással, hogy ha egyszerre állsz le, akkor hiánya lesz a szervezetnek. Ezért inkább napi szinten 3/4-eld, vagy két naponta felezd a mennyiséget, amennyit beviszel.


Az idegesség ellen a magnézium segíthet.

2016. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, sokan így vannak ezzel. Sok dolog tud függőséget okozni, s a cukor elég ismert ezek közül.


A fizikai cukorfüggőséget nem ismerem (bár lehet, hogy az az volt, hogy pár naponta kellett egy normál mennyiségű gyümölcs...), a tomboló édességvágyat igen. Nálam az ellenszer nagyon sok zsír volt és viszonylag kevés szénhidrát. Amíg a szénhidrát magas, addig én édességeket eszem és amúgyis sokat, s így is éhes vagyok (hacsak nem eszem rengeteget). Nem mindig, ez azért ételfüggő, de esélyes. Valahogy a szénhidrát további szénhidrátra vágyik (a zöldség nem, inkább csak a többi).


Viszont ha drasztikusan váltasz (a cukor elhagyása neked mindenképpen az), akkor eleinte ne akarj keveset enni. Szokd meg a más étrendet, de lakj jól, mert az rengeteget segít a cukros ételekkel szemben... Hanyagold a gyors szénhidrátokat és tapasztald ki, mi laktat téged jól :)

2016. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel a testnek nem kell cukor, szerintem nem lesz hiánya (bár ki tudja, mik zajlanak az egyes emberi testekben. ha közel ugyanannyi szénhidrátot visz be, csak a cukrot ejti le, annak nem szabad gondot okoznia), viszont a hirtelen nagy szénhidrátcsökkentést én sem ajánlom (ez emberfüggő. nekem 80 gramm még bőven elég volt szénhidrátdús életmód után, másoknak az már fizikailag durva, megint mások pedig extrém változtatásokat is jól viselnek). De lehet, hogy ez a kérdezőnek eszében sincs, a legtöbben sok szénhidrátot esznek, fogyáskor is (gondolom, fogyni akar, sokak azt mondják diétázásnak, nem a szabályok szerinti táplálkozást, amit valójában jelent).
2016. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyszer már volt sikerélményem abban, h számolom a kalóriákat.

Most az a terv h veszek egy uszodabérletet, heti 4-5 úszás. Mellete meg egy ismerősöm azt tanácsolta h a testsújomnak (110kg) megfelelően 1x szorzóval egyek fehérjét és 1,5x szorzóval szénh.

Ez úgy fest h pl a rizs 75g sz.h.

(110x1,5):75=2,2 azaz 220g rizs a napi adag. Lehet h most hölyeséget írok, még nem volt időm végig gondolni. Most meg mennem kell dolgozni. Éjjel ha hazaérek, majd végiggondolom.


A cukrot még nem tudom, h oldom meg. Lehet megpróbálom gyümölcsökkel. Még nem voltam ilyen helyzetben.

2016. jan. 14. 18:51
 6/7 anonim ***** válasza:

S mennyi a zsír? Mert valamivel jól is kell laknod, az eddigiekben iszonyú kevés még a kalória egy embernek... Én 64 kilósan mozgás nélkül nem kicsit éheznék, ha nem lenne mellé sok zsír. Márpedig nagyobb súlyhoz akkor is valamivel több kalória kell, ha az inkább csak háj.

Ki fél, ki egy gramm zsírt szokott enni testtömegkg-onként, mondjuk igazából a zsírmentes testtömegre kéne számolni a makrotápanyagokat, főleg, ha az emberen sok a háj, egy viszonylag szálkás testépítő még jobban egyszerűsíthet...


Megpróbálhatod a gyümölcsöt, igazából senki nem tudhatja előre, hogy az neked pont jó lesz (finom édes ízével elleszel s megmarad az ízletes, édes nass) vagy épp hogy rossz (az édesség eszedbe juttatja a cukros ételeket, sok gyümölcsben sok glükóz is van s megdobja az inzulinodat... sokan édesítőt sem ehetnek, mert csak édességekre vágynak tőle).

2016. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erre a zsír dologra még nem gondoltam. Nem tudm. Mit egyek ahoz h jusson a szervezetbe? Egyáltalán számít h növényi, vagy állati a zsír? Hogy működik ez?
2016. jan. 14. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!