Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csiperkéből hogy tudok finom...

Csiperkéből hogy tudok finom pörköltet csinálni?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok itthon és van fél kg csiperkegomba. Ebből szeretnék valami finomat csinálni. A hagyma az ugye alap. Azt hogy kell megpárolni? Leírnátok pontosan mit hogy kell? NEm csináltam még ilyet. Ja és vegetáriánus vagyok, szóval ne írjatok olyat amiben hús is van.
2016. febr. 14. 07:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es, vegetáriánus a kérdező. A zsír miatt írom.
2016. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
Én, ha tejföllel készítem, a végén teszek bele apróra vágott petrezselyemzöldet. És szeletelem a gombát.
2016. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

nem olvastam végig minden választ, de nem ajánlanám a pirospaprikát a gomba , hagymán való megpárolása előtt.

A p.paprika nagyon könnyen odaég, így mindig a párolás utáni fázisban tesszük a pörköltfélékhez, legyen az hús, vagy gomba, vagy bármilyen zöldségféle , tojás, amiből pörköltet szeretnénk készíteni.

Az alap (persze ízlés kérdése ) egy kilónyi alapanyaghoz, kb 20 dkg hagyma, előfőzve (krémesre párolva , kis vízzel) főleg a rövid főzési alapanyagoknál, mint a gomba, zöldek, tojás) vagyis a legfontosabb, egy kiváló pörköltalap elkészítése, utána pedig betartani a főzési időket. (szinte mindennek más )

2016. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

Akit esetleg érdekel milyenre sikerült https://www.youtube.com/watch?v=Wd4i3EHKRic

2016. febr. 14. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!