Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Rizsből káros megenni napi 30...

Rizsből káros megenni napi 30 dekát?

Figyelt kérdés
Persze nem egyszerre, hanem napi kb. 6 adagra osztva, a magas glikémiás indexe miatt.
2016. jún. 24. 09:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

Sokkal egészségesebbnek tartom mint a kenyeret. Soha nem kérdezi meg senki, hogy egészséges-e, hogy naponta kenyeret eszek, pedig nem az és mégis a legtöbben minden nap esznek kenyeret. És egészséges a magyar? Nem. Egészséges a kínai? Szerintem nálunk jobban, én még sosem láttam kövér kínait.

A szomszédbácsi panaszkodik, hogy cukorbeteg lett, pedig nem is eszik sok cukrot, ellenben megeszik naponta fél kiló kenyeret.

2016. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem hinném, a kicsit is komolyabb testépítőknek van fogalmuk az evésről és sokkal többet is benyomnak, ha kell. 30 deka rizs nem sok, gluténmentes, jó étel, persze sok tápanyag nincs meg benne, ezért nem élünk csak rizsen :D Azt mindenki döntse el, hogy zavarja-e a gyors felszívódás, amit egyébként a mellé evett zöldséggel s egyébbel lehet csökkenteni...


Az egyik legveszélytelenebb ételnek tartom a fehér rizst is, persze nem mindenkinek való nagy mennyiségben (főleg azoknak nem, akik nem bírják a sok szénhidrátot).

2016. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha 30 deka száraz rizsről beszélünk, akkor az főzés után 90 deka lesz. Mindennapos fogyasztásra ez mindenképp sok, már csak azért is, mert ha valaki megeszik közel egy kiló rizst, az mást már nem nagyon tud enni mellé.

Ha 30 deka főtt rizsről van szó, akkor elmegy, pláne, ha az rizi-bizi, zöldséges rizs, és valami fehérje tartalmú étel körete.

2016. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13: A kérdezőnek gondolom, nem gond, ha egyszer ez a kérdése :) Én száraznak vettem, hiszen máshogy nem informatív. Nálunk 30 deka nyers rizsből 1,5 kiló lesz főve s szánalmasan semmi lenne egy napra, ha nem ennénk hozzá rengeteg mást. Sokan meg tudunk enni 1-2 kiló ételt egy étkezésre, ez nem kirívó mennyiség.
2016. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Minek tehentejet inni? Bociknak van, nem embereknek. Tele van hormonokkal és gennyel.
2021. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14: 2 kiló étel/alkalom? Sok erőt a diabetologian, a dietetikan, az endokrinologian, meg a proszektúrán...
2021. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
12: A semminél jobb, de magas a GI-je, plusz felveszi a folyadékot a gyomorbol.
2021. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11: Amerikában ok is kövérek.
2021. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!