Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meghalok egy kis édességért....

Meghalok egy kis édességért. Mit tudnék csinálni ezekből a hozzávalókból?

Figyelt kérdés
Van itthon tojás, tej, vaj, sütőpor, kakaó, fahéj, lekvár, kókuszreszelék, rumíz

2016. jún. 30. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez minden? Liszt, olaj, cukor esetleg? Mert akkor már több ötlet volna: palacsinta pl.


Így annyit csinálnék a legegyszerűbben, hogy felverném a tojásfehérjét lekvárral összekeverve, kapsz egy édes, gyümölcsös habot.


Ha van cukor, akkor lehetne főzni krémet a tejből és tojássárgájából, ezt ízesítheted kakaóval, rummal, kókusszal.

2016. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Kakaóstej? :'D
2016. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha liszt , cukor is van, akkor gyorsan meg van egy kakaóslepény.

"5 deka liszt, 25 deka cukor, 2,5 deci tej, 1 db tojás, 2 jó ek. kakaópor, 1 sütőpor, (ha nincs 1 teáskanál szódabikarbóna )10 deka vaj.

vajat a tojással és a cukorral habosra keverjük, hozzá apránként a tej, a sütőporos liszt, végül a kakaópor.

Sütőpapíros, közepes tepsibe öntjük, és kb 180 fokos sütőben, kb 35-40 percig sütjük.(villapróba, hogy nem ragad-e a közepe )

Önmagában is finom, de félbevágva lekvárral megkenve még finomabb. Ja a tésztába mehet egy csapott ek. fahéj is.

Gyors és finom és kiadós is.Ha van valami gyümölcs a sütés előtt azzal is meg lehet szórni.

2016. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*** 25 deka a liszt is, bocs :)
2016. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen van olaj és cukor is de liszt az nincs
2016. jún. 30. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugorj le a "kisbótba ":D

ha nincs kedved, keverj ki tojássárgáját cukorral, a habját verd fel, és keverd vele össze. Szórd meg kakaóporral, meglátod, valami isteni finom. Főleg, ha hideg a tojás.

Liszt nélkül, hirtelen nem jut más eszembe.

2016. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van háztartási kekszed is, akkor kókusz-keksz golyó vagy kókusz-keksztekercs és még csak sütnöd sem kell .
2016. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez bőség, ha még van egy kis diód is pl., akkor még sütit is lehet belőle kreálni...

De anélkül is vannak lehetőségek. A nyers tojásfehérje nem előnyös, de néha belefér, amit írtak, azok szimpatikusak. De a sárgája kikeverése cukorral is jól indul... A tojásfehérjehabba én kókuszt, kakaót szoktam tenni (plusz diót, de tuti működik anélkül is), nagyon finom, csak ugye a nyers fehérje és a biotin... Én pedig akármennyit tudnék belőle enni.


A kókuszreszelék megdarálva és kis vajjal keverve (ha olyan a daráló, hogy képes kókuszvajat készíteni, akkor kevesebb kell vajból... de akár pici víz is jó lehet a vaj csökkentésére) elég tömény, de finom édesség lehet, ha van citrom, azzal s esetleg cukorral (az átlagembernek biztos kell hozzá, nekem elég édes anélkül is), kis mazsola sem rontja el, ha nincs, lekvárral.


Lehet, hogy kusza lett, bocs, itt ülök a meleg szobámban, olvadozó aggyal és sok gondolattal...

2016. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott. Kakaót is használnak néha liszt helyett erősen tojásos sütikbe. Nekem ez nem jön be, én inkább kókuszt tennék bele. Amúgyis mindig olajos magvakkal és maglisztekkel sütök, erősen tojásos sütiket, amiknek ez remekül áll.

Lehet piskótát is sütni a fentiekből, egyszerű kevert mikrós sütit s egészen más, ha csak a tojássárgája kerül bele. De ahhoz több tojás kell.

2016. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!