Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudok készíteni a következ...

Mit tudok készíteni a következő hozzávalókból ha nem jó a sütőm de a gázon is hasonlót szeretnék elérni?

Figyelt kérdés

Valami tejszínes sajtos csirkemellet szeretnék hozzá sült krumplit.

Pl. befűszerezem fűszerkeverékkel a csirkemelleket és hogyan tovább? Szeretném ha az megsülne, meg rá lenne olvasztva sajt meg mondjuk főzőtejszín is lenne rajta.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. máj. 25. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Ha megteheted az udvaron tűzön süsd meg tepsiben. Borítsd le és rakd a tűz felé. Ha nincsen lehetőséged erre akkor a gázra rakj egy akkora vastag aljú edényt amibe belefér egy kisebbfajta tepsi és egy rácsot rakj az edény aljába. Rakd bele a tepsit és borítsd le egy fedővel
2016. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hevíts egy fedeles teflon, vagy valamilyen más tapadásmentes serpenyőt, ha már forró, tegyél bele olajat, arra dobd rá a kockára vágott csirkemellet, kicsit kapasd meg a külsejét. Sózzad, borozzad, talán egy kis szerecsendió is jól menne hozzá. Öntsd rá a tejszínt, kicsi pezsgő vagy fehérbor is mehet bele, ha van odahaza. Fedd le, és párold vagy 15-20 percig. A végén keverj bele reszelt sajtot, olvadjon el benne. Azt nem hinném, hogy gáztűzhelyen rá lehetne sütni a sajtot a telejére, de ez ízre szerintem elég korrekt lesz.


Csinálhatod úgy is, hogy a csirkemellet szeletekre vágod, sózod, borsozod, és egy grill serpenyőben, esetlen normál serpenyőben mindkét oldalát pár percig (2-3 percig) sütöd. Aztán kiveszed, letakarod, ne száradjon ki.


Külön megcsinálod a szószt. A tejszínt felfőzöd, egy tojássárgájával be is sűrítheted, és reszelhetsz bele sajtot, ami szintén sűríti. A végén ráöntheted szószként a csirkemell szeletekre.

2016. máj. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én natúr-szeletként szoktam megsütni (= lisztbe forgatom a húst), bár utóbbi időben csíkokra vágom és nem szeletben!

Amikor megsült, persze kiszedem az olajból.

Külön készítem el a tejfölös-fokhagymás mártást: pici olajat hevítek, és a tejfölt, amibe előtte símára kavartam a lisztet és a zúzott fokhagymát, azt bele az olajba! Sót-borsot bele! Annyi vízzel hígítom és keverem símára, amennyit kíván hogy egy "pont jó" sűrűségű mártásom legyen! Ebbe visszarakom a sültet és egy kicsit összefőzöm őket.

Köret lehet kockára vágott sült krumpli, (mint a brassóinál!), esetleg főtt rizs, főtt tészta...

2016. máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van mikród, nagyon egyszerű, amikor kész a gázon, serpenyőben elkészített csirkemell, átrakod egy mikrózható edénybe, megszórod bőven reszeltsajttal és beteszed a mikróba 1-2 percre, míg a sajt rá nem olvad.
2016. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!