Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha ezekből a hozzávalókból...

Ha ezekből a hozzávalókból készítem a kakaós piskótát, nem lesz túl édes, de keserű sem?

Figyelt kérdés

6 ek cukor

4 ek liszt

2 ek kakaópor

6 db tojás


Ki csinálja még így? Milyen az íze?



2016. ápr. 18. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Dekázni szoktam, de tudom, hogy kb jó ez az arány, és azt is tudom, hogy általában a liszt helyett kakaóport szokás beletenni.

De én a kakaóport mindig a liszt mellett pluszban teszem bele.

Tehát ha kanálra számoljuk, akkor 6 liszt, és 2 kakaó.

Szerintem a liszt nem helyettesíthető a kakaóval. Attól, hogy mindkettő por alakú, hőre totál másképp viselkednek.

A liszt sűrít, köt, a kakaópor meg a magas zsírtartalma miatt megolvad.

Én úgy tapasztaltam, jobb a tartása a tésztának, ha normál mennyiségű lisztet rakok bele, és a mellé a kakaóport.

2016. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én így szoktam, bár én nem szeretem már túl édesen a sütiket, neke így pont jó
2016. ápr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kipróbálnám ezt a receptet. Én is másképp csinálom, én is mérem a hozzávalókat és pluszban teszem bele a bő 2 ek. keserű kakaóport.Azt viszont megtapasztaltam, hogy a kakaó lehúzza a piskótát (valószínűleg a zsír miatt ), és egy nálamnál sokkal jobban sütő kolleganőm tanácsára a kakaós piskótába mindig teszek egy

teáskanálnyi sütőport.

Azóta nem tömör, szépen feljön, és könnyű is marad.

Rögtön hozzáteszem, hogy csakis a kakaós piskótához teszek egy kevés sütőport.

2016. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!